Více
  20.2 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Čtyřleté trápení končí. Michael Smith se po devíti pádech dočkal major titulu

  Čekal dlouho. Často chyběly milimetry a Michael Smith na pódiu mnohokrát plakal. Po čtyřech letech od prvního prohraného finále a osmi následných stříbrných zklamáních to ale přišlo. Ve finále Grand Slamu přejel „BullyBoy“ nevýrazného Nathana Aspinalla a poprvé v kariéře zdvihl nad hlavu trofej z majoru.

  Výčet „neúspěchů“ dvaatřicetiletého Angličana je veliký. Smith padl ve finále Premier League a World Series of Darts Finals v roce 2018. Nadcházející sezonu si pověsil na krk stříbro z mistrovství světa, kde podlehl van Gerwenovi, a Matchplaye.

  Rok 2020 znamenal finálové selhání na The Masters, kde v souboji s Peterem Wrightem neproměnil tři šipky na výhru, poté i druhé místo na World Cupu. Jízda tím ale nekončila. Letos mohl vyhrát MS, tam však padl 5:7 na sety, navíc znovu se „Snakebitem“…

  V březnu hrál Smith s Dannym Noppertem o titul z UK Open. Neúspěšně. A když už se zdálo, že finálová trápení prolomí na European Championship, prohrál se jmenovcem Rossem Smithem 8:11. Na Grand Slamu dostal desátou šanci. V cestě mu stál kamarád Nathan Aspinall.

  Sága „věčného smolaře“ končí

  Po celou dobu turnaje předváděl „BullyBoy“ fenomenální šipky. Domů poslal Van Barnevelda, Cullena či Crosse. Mnohokrát končil zápas s průměrem nad 100 bodů, v semifinále naházel neuvěřitelných sedmnáct 180. Posledním krokem k vysněnému titulu bylo vyhrát finále.

  A to nakonec hravě zvládl. „The Asp“ nezačal vůbec dobře, Smithova forma ze semifinálového klání vydržela, narozdíl od Aspinalla, až do rozhodující bitvy. Michael nedával svému krajanovi šanci, rozdílem třídy jej přehrál ve skórování i na doublech.

  Nejblíže Smithovi byl rodák ze Stockportu ve třináctém legu, tam totiž snížil na 5:8. Pak ale Michael zařadil vyšší rychlostní stupeň a do konce utkání už nedovolil soupeři jediný leg. Devítinásobný major runner-up zavřel 56 a demolicí 16:5 ukončil čtyřletou ságu trápení.

  Smith po trefeném doublu dvacítky zahodil zbývající šipku, zaradoval se a lehl si na wolverhamptonské pódium. Radostí plakal, Aspinall jej ihned běžel obejmout. Pád kamene, jenž měl Michael na srdci, byl slyšet snad až ve Francii.

  Dlouhá série končí. A je dost možné, že tíha okamžiku ze Smithe konečně spadne a majory začne sbírat jeden za druhým. V žebříčku Order of Merit se opět přiblížil Pricovi, Wrightovi a van Gerwenovi a má v plánu je ještě do konce roku pořádně prohnat.

  Stále nás totiž čekají ještě dva majory, Players Championship Finals a mistrovství světa…

  Sledujte nás na sítích

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".