Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Češky úvod Billie Jean King Cupu zvládly. Němky sice odolávaly, ve čtyřhře však padly

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Část tenisové světa v těchto dnech upíná své zraky na Českou republiku. Obdoba známého Fed Cupu letos kroutí svůj premiérový ročník a hostí ji Praha. O2 Aréna včera viděla několik krásných soubojů a výměn, vše ale spělo k jediném. A to bitvě mezi Češkami a Němkami. Vítězství nakonec uzmuly domácí tenistky.

  Turnaj ženských týmů znala veřejnost nejprve jako Pohár federace, od roku 1995 až loňska pak jako Fed Cup. Prestižní podnik, ve kterém Češky slavili v novodobé historii už šestkrát, však změnil název. Nově je pojmenován po bývalé tenistce a bojovnici za rovnoprávnost pohlaví Billie Jean Kingové.

  Na atraktivitě ale turnaji nový název neubírá nic. Ba naopak. Ještě navíc, když se hrál první ročník před českým publikem. V osudí je celkem 12 týmů ve 4 skupinách. A většina už má za sebou i první zápas. Obhájkyně z Francie nestačily na Kanadu, Slovenky prohrály se Španělskem a Bělorusky nečekaně padly s Belgií.

  A ve výčtu ale samozřejmě nechybí ani Česká republika. Tenistky si to na úvod rozdaly se silným Německem.

  Nejprve Vondroušová, po ní Krejčíková

  Slušně zaplněná O2 Aréna sledovala počínání českých tenistek od půl šesté až do noci. Cestu za výhrou nastartovala Vondroušová, která smetla Petkovičovou. Stříbrná medailistka z olympijských her v Tokiu předváděla skvělý tenis, naopak Němka měla ze svého výkonu na krajíčku.

  Češka ji ničila, v prvním setu jí povolila jeden game, v tom druhém pak tři. Vondroušové se dařilo na síti, skvěle podávala a svému výběru zajistila první a velice důležitý bod.

  „Chtěla jsem moc vyhrát a musím říct, že jsem byla před zápasem hrozně nervózní, ale po pár gamech to ze mě opadlo. Hrála jsem svoji hru, snažila se jsem co nejvíc a užívala jsem si to. Jsem nadšená, že jsem to zvládla a takhle to dopadlo,“ prohlásila po utkání Vondroušová.

  • Vondroušová vs. Petkovičová 6:1, 6:3

  Po ní se na kurt dostala i česká jednička Barbora Krejčíková. Ta nastoupila v zápase s Angelique Kerberovou a ani tady nebyla o skvělý tenis nouze. Bohužel pro české barvy ale vítězka Rolland Garros druhý bod nepřidala.

  „Bojovala jsem na sto procent a myslím, že se nemám za co stydět,“ začala Krejčíková. „Bylo to super, i když se mi to nepodařilo. Jak hala burácela, jak jsme se tahaly a všichni stáli za mnou,“ byla ráda.

  • Krejčíková vs. Kerberová 7:6, 0:6, 4:6

  Rozhodovala napínavá čtyřhra

  Karty byly rozdány a po dvou bitvách bylo skóre mezi Českou republikou a Německem nerozhodné. O triumfu jedné či oné strany tak musela divákům v pražské hale napovědět až čtyřhra. Do té se po odehraném zápase hnala i Krejčíková, nakonec však dostala přednost Hradecká.

  Spolu s Kateřinou Siniakovou se Hradecká rvala o poslední bod proti Friedsamové a Niemeierové. A misi české tenistky splnily. I když se na výhru i tak pořádně nadřely a muselo se hrát až dlouho do noci. První set pro Češky, druhý pro Němky, třetí rozsekl až super tiebreak.

  „Jsem ráda, že jsme to zvládly,“ usmívala se po zápase Hradecká. Češky tak úvod Pohár Billie Jean Kingové zvládly na jedničku.

  • Hradecká, Siniaková vs. Friedsamová, Niemeierová 6:4, 6:7, 10:8
  Další zápas čeká Českou republiku už ve čtvrtek, kdy vyzvou od 17 hodin Švýcarsko.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS