Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Česká fantazie. Junioři obhájili na MS zlato, drama s Finy rozhodla smršť v závěru

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dějiny se opakují. Čeští florbaloví junioři obhájili na domácím MS zlatou medaili. Před 2 lety si vyšlápli ve finále šampionátu na Švédy, letos odnesl českou jízdu další skandinávský soupeř – Finsko. Šílený úspěch přinesla otočka ve 3. třetině. Budoucnost florbalu je v zemi střední Evropy na dobré cestě.

  Švédsko, Finsko. V Čechách stále oblíbenějšímu florbalu celosvětově vévodí právě země ze Skandinávie. Vyhrávají trofeje v mužích, často i v ženských kategoriích. Když ale přijde řeč na poslední dva vítěze juniorského MS, nejcennější kov má v držení Česká republika.

  Už v roce 2019 šokovali čeští junioři florbalový svět a na světovém šampionátu v Kanadě získali po dvou bronzech zlato. Tehdy ve finále přejeli výsledkem 8:2 florbalisty Švédska, letos odnesl českou jízdu nároďák do devatenácti let Finska.

  Češi byli ve skupině druzí, porazili Lotyše a Slováky, s Finy ale padli. Postupovali tak do semifinále ze druhého místa, kde na ně čekalo Švédsko. Ve prospěch domácí „repre“ rozhodovaly nájezdy. V rozhodující sadě se nemýlil Matěj Havlas.

  „Byla to škoda, mohli jsme postup urvat už po šedesáti minutách. Udrželi jsme ale soustředění, týmovou hru a soudržnost, takže jsme vše dotáhli do vítězného konce. Je mi jedno, s kým budeme hrát. Jdeme si pro zlato,“ burcoval tým útočník Střešovic.

  To se nakonec povedlo!

  Cesta českého týmu za zlatem nevedla po rovné silnici. Ba naopak, Češi ztráceli a ještě na začátku třetího dějství o gól prohrávali. Brzy po startu ale srovnali a následně otočili. Na finský vyrovnávající branku pak necelé dvě minuty před koncem zareagoval Čermák.

  Na konci zápasu se tak český výběr mohl slavit. „Určitě to byl můj nejdůležitější gól. Jsem moc rád, že se to povedlo v takový hezký moment ve finále,“ radoval se po závěrečné siréně v brněnské hale Čermák. Vyhrát domácí MS? To je mezi florbalisty do 19 let premiéra.

  „Vyhráli jsme domácí mistrovství světa, nikomu se to nikdy nepovedlo. Nelze si to než užívat. Myslím, že nějaké zadostiučinění se dostaví později. Tým si teď určitě užije oslavy, zažil dva a půl roku tvrdé práce, která se dneska zúročila, a ukázali jsme, že na to máme,“ jásal kapitán Forman.

  Florbalová budoucnost České republiky je tak ve skvělých rukou. Kluci, gratulace!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama