Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Červenka ukázal cestu. Zraje jako víno, kapitán coby top útočník MS psal dějiny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jen málokdo čekal, že by Roman Červenka na mistrovství ve Finsku mohl atakovat přední příčky v tabulce nejlepších hráčů turnaje. Mnozí kroutili hlavou už nad nominací, jiní mu absolutně nevěřili. Právě těmto lidem ale český útočník zavřel pusu. Byl zvolen do All Star týmu a také nejlepším útočníkem celého MS.

  Už je mu 36 let, hraje „pouze“ ve Švýcarsku za ne zrovna ideálně hrající Rapperswil. Členem reprezentace už je nějaký pátek, na šampionátu v roce 2018 v Dánsku dělal kapitána, stejně tak i letos na olympijských hrách v Pekingu. Bylo otázkou, zda na něj vsadí také Jalonen. Jak už ale víme, vsadil.

  Červenka splatil finskému trenérovi důvěru 17 body za pět branek a 12 asistencí v deseti zápasech na mistrovství a táhl český tým za úspěchem. Byl to on, kdo poslal své spoluhráče do vedení 4:3 v souboji o třetí místo proti Spojeným státům americkým. Bývalý hráč Slavie, Omsku nebo Calgary prožil nejlepší turnaj v kariéře.

  Poprvé získal medaili v roce 2011, tu následovala ta samá bronzová o rok později. Ke zlatu se přiblížil až letos po parádním vystoupení proti USA. „Dobrá třetí třetina ne? Takhle jsme si to po druhé třetině představovali. Museli jsme tam nechat všechno,“ říkal po zápase pro Radiožurnál kapitán repre.

  Do All Star týmu se dostal Čech poprvé od MS v roce 2019, kdy si vysloužili místo Jakub Voráček a Filip Hronek.

  Nejlepší hráč z Finska

  Finsko vyhrálo mistrovství, doma poprvé vybojovalo zlato. Velkou měrou se o jedno z nejpovedenějších mistrovství v národní historii zasloužil gólman Jussi Olkinuora. Chytal, co se dalo, v základní skupině měl úspěšnost zákroků přes 90 procent. Fin byl vybrán mezi nejlepšími podle direktorátu a novinářů.

  Individuální ocenění MS ve Finsku:

  Nejlepší hráči MS na jednotlivých postech (podle direktoriátu turnaje):

  • Brankář: Jussi Olkinuora (Finsko)
  • Obránce: Mikko Lehtonen (Finsko)
  • Útočník: Roman Červenka (Česko)

  Nejužitečnější hráč turnaje (podle akreditovaných novinářů): Jussi Olkinuora (Finsko).

  All Star tým (podle akreditovaných novinářů): 

  • Jussi Olkinuora – Mikko Lehtonen (oba Finsko), Seth Jones (USA) – Pierre-Luc Dubois (Kanada), Roman Červenka (ČR), Sakari Manninen (Finsko).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS