9.1 C
    Pátek 26. dubna 2024

Boston znovu zabral. Bodovalo české trio, na Floridě se třásl rekord

Série dvou zápasů bez vítězství je zapomenuta. Po prohrách s Detroitem a Chicagem se hokejistům Bostonu Bruins podařilo v nočním zápase NHL porazit Winnipeg. A to navíc s čistým kontem a bohatým příspěvkem Čechů. Zajímavé věci byly k vidění také na Floridě, kde byl málem vyrovnán letitý rekord.

Po famózním tažení se kolos začínal pomalu zadrhávat. Před nočním zápasem vyhrál Boston ve čtyřech bitvách nejslavnější hokejové ligy světa jen jednou a schytal tři porážky. Přesněji s Edmontonem, Detroitem a Chicagem. Teď se ale Bruins konečně podařilo nepříznivou sérii prolomit. A to ve velkém stylu.

Boston se představil na ledě Winnipegu, kam jel s jedním jediným cílem. A to urvat všechny tři body. To se Medvědům nakonec povedlo a zápas to byl více než slušný. Jako první udeřil už po necelé minutě Frederic, ještě v prvním dějství se pak Boston prosadil podruhé. Prsty v tom měl Pavel Zacha, který se postaral o navýšení skóre.

Druhá třetina nenabídla z pohledu branek nic, v té třetí se Boston radoval z gólu ještě jednou. Do prázdné branky zasunul puk dalších Čech Tomáš Nosek, navíc po přihrávce Davida Pastrňáka, a mohl se jít radovat. I z toho, že se klubu ze státu Massachusetts podařilo udržet poprvé od 17. února čisté konto.

Dva góly od rekordu

Do akce se v noci na dnešek dostali i další Češi a jeden z nich, Radko Gudas, byl u ataku na rekord. Ten střelecký. Florida totiž po první třetině vedla 7:3, což znamená, že padlo celkem 10 branek. Tolik jich naposledy bylo k vidění v sezoně 1986/1987 během utkání mezi Calgary Flames a Vancouverem.

Historickým gólovým maximem jedné třetiny je číslo 12. Přesně tolik gólů padlo v zápasech mezi Chicagem Blackhawks a Edmontonem Oilers (1985/1986) a Buffalem Sabres a Torontem Maple Leafs (1980/1981). Gudas se pod dnešní kanonádu podepsal jednou asistencí. Jeho tým nakonec vyhrál vysoko 9:5.

Výsledky vybraných zápasů NHL:

• Florida Panthers vs. Montreal Canadiens 9:5 (7:3, 2:1, 0:1). Góly a asistence: 3. Coli. White (Cousins, E. Staal), 4. Verhaeghe (Bennett), 7. Forsling (M. Tkachuk), 10. Ekblad (Luostarinen, Barkov), 11. Lomberg (Gudas, Mahura), 13. Reinhart (Mahura), 14. Verhaeghe (M. Tkachuk), 26. Ekblad (Montour, M. Tkachuk), 28. M. Tkachuk (Barkov) – 1. Matheson (Jos. Anderson, Drouin), 6. Richard (Guhle), 9. Pezzetta (Richard, Tierney), 23. Harvey-Pinard (J. Barron, Edmundson), 46. R. Pitlick (Matheson)
    • Winnipeg Jets vs. Boston Bruins 0:3 (0:2, 0:0, 0:1). Góly a asistence: 1. Frederic (Bertuzzi, Coyle), 14. Zacha (Carlo, Orlov), 60. Nosek (Pastrňák)