Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Bez tetování, vousů a náušnic. Berlusconiho Monza přijme do svých řad jen vyvolené

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od příští sezony se přidá do společnosti italské Série A klub z Monzy. Ten vybojoval historický postup díky výkonům v loňské sezoně a vítězství v barážovém play off na Pisou. Klub sídlící poblíž okruhu, kde se jezdí F1 nebo MotoGP se chystá na novou éru i s novými tvářemi. Ty však podle italských médií mají vstup do klubu náročný.

  Vítej, Monzo. Věta, která zněla Apeninským poloostrovem na konci uplynulé sezony. Do elitní společnosti se vedle Lecce a Cremonese podívá také klub z Monzy. Do města, jenž je známé zejména díky motoristickým svátkům, se nově budou sjíždět nejlepší kluby z celé Itálie, včetně Juve nebo Interu.

  Možná vám toho samotný název AC Monza nic moc neřekne, pravdou ale je, že zajímavostmi se to v něm jen hemží. Tu hlavní představuje prezident klubu a někdejší italský premiér Silvio Berlusconi, ty další ostré vstupní požadavky, která představila světu italská média a jistý Matteo Bonetti, bývalý italský politik.

  Podle jeho slov Berlusconi požaduje, aby nové posily splňovaly bizarní podmínky pro vstup do klubu. O jaké přesně jde?

  • Hráč musí být Ital
  • Hráč nesmí mít tetování
  • Hráč nesmí mít vousy
  • Hráč nesmí mít náušnice
  • Hráč musí mít vhodný účes

  Je toho opravdu dost, a pokud za Monzu chcete hrát v Sérii A, přesně takhle musíte vypadat. Což je celkem úsměvné vzhledem k tomu, že před několika lety přiváděl bývalý majitel AC Milán do klubu Maria Balotelliho nebo Kevina Prince Boatenga. Ani jeden z nich většinu nesplňuje.

  Nový kapitán jde příkladem

  Před pár dny Monza oznámila velkolepý příchod nového rekruta Mattea Pessini. Ten, jak je vidět na fotografii z klubového focení, vše splňuje, takže byl dokonce zvolen za kapitána. Berlusconimu nevadí ani fakt, že bude hrát v červeném dresu na hostování z Atalanty a o tom, zda Monza využije opci na odkup, se rozhodne až po konci sezony.

  V posilování Monza pokračuje a bude pokračovat celé léto, na věc půjde 18. srpna. Úvodní zápas sezony sehraje doma s FC Turínem, hned v dalším kole pojede do Neapole. Kam klubu bude chtít mířit? Sportovní ředitel Galliani má jasno. „Cílem bude desáté místo!“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS