13 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Benzema znovu řádil, hattrick nasázel i do sítě Chelsea. Bayern vyhořel na hřišti Villarrealu

Středeční čtvrtfinálové zápasy Ligy mistrů přinesly další gólový večer Karima Benzemy a jeden velmi překvapivý výsledek.  Francouzský útočník se trefil hned třikrát a zařídil svému týmu vítězství 3:1, z výhry se radovali také fotbalisté Villarealu.

Druhý třígólový večer v řadě a další one man show. Čtyřiatřicetiletý Karim Benzema předvedl v Lize mistrů velkolepé představení, když v prvním utkání čtvrtfinálového souboje s Chelsea zopakoval výkon proti PSG a znovu se stal ústřední postavou celého utkání.

Skóre otevřel už v 21. minutě. Na levé straně si vyměnil míč s Viníciusem, který mu následně poslal centr do vápna, který Benzema uklidil do sítě. Další branka přišla o tři minuty později. Znovu si naskočil na centr do pokutového území a podruhé v utkání pokořil Mendyho.

Do poločasu se podařilo londýnským fotbalistům snížit, když je vrátil do hry Kai Havertz. Na začátku druhé půle si ovšem znovu vzal slovo Karim Benzema a po hrubce brankáře Chelsea dovršil i ve druhém zápase Ligy mistrů v řadě hattrick.

„Máme radost, že jsme uspěli v utkání na půdě Chelsea, ale stále je před námi druhá část, kterou potřebujeme k postupu zvládnout. Budeme v naší práci pokračovat,“ uvedl pro fanoušky svého klubu Thibaut Courtois.

Sporný moment v závěru utkání

Druhé čtvrtfinálové střetnutí přineslo nečekaný výsledek. Španělský Villareal doma porazil německý Bayern Mnichov a do odvety si zajistil dobrou výchozí pozici. O výhře rozhodla jediná branka, kterou v prvním poločase vstřelil Danjuma.

Rozhodující moment přišel už v osmé minutě. Střelu Daniho Pareja ještě před Neuerem tečoval nizozemský útočník, a nakonec z toho byla vítězná branka. Ještě do poločasu se Villareal trefil podruhé, ale kvůli těsnému ofsajdu gól neplatil.

Na začátku druhé půle mohl srovnat Thomas Müller, jenže na hranici malého vápna nedokázal zasáhnout balon po střele Gnabryho. Na druhé straně napřáhl ke střele z velké dálky Gerard Moreno a jeho pokus doletěl až na tyč.

V nastavení ještě došlo ke spornému momentu, kdy Torres trefil Goretzku loktem do obličeje, ale sudí pokutový kop nenařídil. Bayern tak bude muset v odvetě na domácím stadionu zvítězit, aby mohl pomýšlet na postup do semifinále.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.