5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Anglie vstoupila do EURA správnou nohou. Body s Chorvaty bere po hubené výhře

Do letošního mistrovství Evropy dnes vstoupila také Anglie. „Českou“ skupinu nastartovala duelem s Chorvaty, který ovládla nejtěsnějším rozdílem. Jedinou trefu celého zápasu obstaral zkraje druhé půle Sterling. Češi vstoupí do šampionátu zítra.

Anglická fotbalová reprezentace, to je žhavý kandidát na celkový triumf. A podle toho vypadala také úvodní bitva. Vítězství se ale nerodilo snadno. Statisticky i opticky byl zápas vyrovnaný a o bodech pro domácí Anglii rozhodl jeden jediný gól.

Ten obstaral v 57. minutě Raheem Sterling, nad kterým visel při nominaci lehký otazník. Letošní sezonu neměl zdaleka tak silnou jako tu loňskou, i tak mu ale dal kouč Southgate šanci. A udělal dobře, Anglie zvítězila 1:0.

„Cítil jsem se opravdu dobře. Jak vždycky říkám: když hraju ve Wembley, chci dát gól. Navíc na takovém turnaji,“ hlásil po utkání křídelník Manchesteru City. Jeho gól zajistil Anglii první cenné body v turnaji.

Žádná velká podívaná

Gól, jedna velká šance Anglie, to ale bylo asi tak všechno. Chorvaté ojedinělou příležitostí pohrdli, Rebič se ve vápně prosadit nedokázal. Semifinále z předešlého mistrovství světa se tak neopakovalo. Tedy minimálně, co se atraktivity týče.

V Rusku zvítězili 2:1 Chorvaté v prodloužení a zápas měl tehdy všechno. Góly, šance, Chorvatsko tehdy vypálilo na bránu soupeře hned 7krát. Tentokrát to ale nebyla žádná velká fotbalová sláva. Čemuž odpovídá i výsledek.

I tak se ale v tomto zápase opět přepisovala historie. Stejně jako ve včerejším zápase Finů s Dány, který se ale z fotbalového pohledu kvůli kolapsu Eriksena moc neřešil. Tentokrát hrál hlavní roli v rekordním zápisu věk.

V 82. minutě vyběhl na hřiště z lavičky „špílmachr“ Dortmundu Jude Bellingham, který se v 17 letech stal nejmladším hráčem, který kdy na EURU hrál. S míčem se sice moc nepotkal, i tak ho zápis do historických kronik nemine.

Anglie tak povinnou výhru nad Chorvaty zvládla. Za dalších pět dní ji čeká Skotsko, na závěr skupiny pak Česká republika. Naši reprezentanti započnou jízdu EUREM zítra odpoledne, kdy je čeká bitva s domácím Skotskem.

„Je to velmi důležité utkání, důležitý vstup do turnaje. Pokud uhrajeme tři body, mohlo by nás to posunout dál,“ prozradil webu iSport.cz kapitán české „repre“ Vladimír Darida.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?