19.1 C
    Pátek 29. března 2024

Zmrtvýchvstání, pak mečbol. Holt to tak asi být nemělo, mrzelo Deschampse

Po 36 minutách prohrával jeho tým o dva góly, nedařilo se mu a nevypadalo to, že by se mělo něco změnit. Jenomže Francie se nevzdala a díky dvěma gólům ve dvou minutách poslala zápas do prodloužení. V tom znovu prohrávala, ale dokázala vyrovnat a dokonce měla v poslední minutě mečbol. Kdyby se neblýskl brankář Martínez, mohlo finále MS dopadnout úplně jinak.

1:0 Messi, 2:0 Di Maria. Argentina měla finále světového šampionátu po dvou trefách ve své moci. Pak měla šance na zvýšení vedení, žádná z nich se ale neurodila. Deset minut před koncem základní hrací doby pak přišla pohroma. 1:2 Mbappé, 2:2 Mbappé. Dva góly v rozmezí dvou minut poslaly zápas do prodloužení.

Francouzi v něm znovu jeden gól dostali a jeden gól dali. A nemuselo to skončit jen u něj. Střídající Kolo Muani běžel minutku před koncem sám na brankáře Martíneze, jenomže tváří v tvář gólmanovi Aston Villy selhal. „Vstali jsme z mrtvých, proto je nám to tak líto. V poslední minutě jsme měli mečbol, ale nemělo to tak holt dopadnout,“ mrzelo kouče Deschampse.

„Kdybychom prohrávali 2:0 a nakonec to skončilo 3:0, bylo by to jiné. Jen byste Argentině řekli: ‚Bravo‘. A to by bylo vše. Pořád jim blahopřeji, hráli skvěle, sice trochu neférově, ale to jsme čekali. To ale na jejich vítězství nic neubírá,“ řekl trenér, který v roce 1998 vyhrál mistrovství světa jako hráč a po 20 letech úspěch zopakoval jako kouč.

Chyběla energie

Francouzi se zhostili role obhájce titulu se ctí. Znovu hráli skvělý fotbal a stejně jako v Rusku před čtyřmi lety se dostali až do finále. Na rozdíl od předešlého šampionátu se jim ale nedařilo tak dobře. A to se potvrdilo v pokutových kopech.

„Neměli jsme tolik energie jako v předchozích utkáních, ale o žádného hráče ze základní jedenáctky jsem se nebál. Stáli jsme proti týmu, který hrál finále mistrovství světa, zatímco jsem měl pocit, že v našem případě to tak nebylo,“ doplnil na tiskové konferenci Deschamps.

Zatímco Francie se zahalila do smutku, v Argentině se bude hodně dlouho slavit.

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray odstoupil z Monte Carlo Masters a Mnichov Open

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray oznámil, že se kvůli zranění kotníku, které utrpěl minulý týden na Miami Open, odhlásil z nadcházejících turnajů Monte Carlo Masters a BMW Open Munich. Šestatřicetiletý Skot vyjádřil touhu vrátit se na kurty co nejdříve, ale časový harmonogram jeho uzdravení zůstává nejistý.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.