8.6 C
    Úterý 23. dubna 2024

Za ostrý atak zaplatí Barzal mastnou pokutu. O bitvu o přežití ale nepřijde

Už včera v noci přihlížel hokejový svět kanonádě Tampy Bay v semifinále NHL proti „Ostrovanům“ z New Yorku. Drtivou porážku neunesl hlavně Mathew Barzal, který tvrdě atakoval českého obránce Ruttu. Za faul si odseděl minuty na trestné lavici, navíc ale dostane i pokutu. A to maximální.

Semifinále zámořské NHL přineslo v noci z pondělí na úterý spoustu akce. K vidění bylo osm gólů do jedné sítě, ani jeden do té druhé, hojně se vylučovalo a ostře faulovalo. Obětí toho nejzuřivějšího běsnění se stal Jan Rutta z Tampy.

Jeho výběr po dvou třetinách vedl už o šest gólů, s čímž se nedokázal smířit Barzal. Klíčový hráč Islanders, který bodově táhne Newyorčany i v letošní vyřazovací fázi, předvedl zkrat, při kterém dal Čechovi krosček do obličeje.

Rutta zamířil na střídačku s bolestivým výrazem v tváři a 24letý rodák z USA byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání. „Jako kouč se nejvíc obáváte, že přijdete o dalšího hráče. Jsem z jeho chování zklamaný,“ nechal se slyšet kouč „Ostrovanů“ Trotz.

Ihned se začalo spekulovat o výši trestu. Naštěstí pro Islanders ale Barzal o zápas o přežití nepřijde. Vyfasoval jen tučnou pokutu 5 tisíc dolarů, což je maximální možná částka. Tampa i s Palátem a Ruttou vede 3:2 na zápasy a zítra v noci může na ledě soupeře rozhodnout o postupu.

Kdo bude číhat ve finále?

O tom zatím jasno není. I druhá semifinálová série je všechno možné, jen ne předem jasná. V současné chvíli, a po dnešní noci, má lepší náladu Montreal, který vede stejně jako Tampa 3:2. Vítězství si Kanaďané připsali v útrobách stadionu Vegas.

„Snažíme se využít každou příležitost a chceme zápase rozhodnout,“ prohlásil střelec vítězné branky Eric Staal. „Myslím si, že už na začátku playoff nás spousta lidi odepisovala. Ale my si věříme,“ doplnil spoluhráče Suzuki.

Montreal může rozhodnout doma, což vítá s otevřenou náručí. Sami hráči ale vědí, že poslední krok je často nejtěžší. „Je to staré hokejové klišé, ale čtvrtá výhra je nejtěžší. Jsme rádi, že máme příležitost v příštím utkání sérii doma ukončit. Budeme připraveni,“ dodal Staal.

Zápas je na programu v noci z čtvrtka na pátek.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.