11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Winter Classic v režii Čechů z Bruins. Svátek hokeje rozsekl asistencí Krejčí

Jen málokterý zápas poutá v nejlepší hokejové lize světa takovou pozornost. Winter Classic je pojmem, který zná snad každý hokejový fanoušek. Letos vyjely na led pod širým nebem výběry Bostonu Bruins a Pittsburghu Penguins. A od samého začátku se bylo na co dívat. Góly sice padly jen tři, o zábavu ale měli fanoušci postaráno.

Pouhé dva dny po přelomu roku se čekalo na první zápas pod širým nebem v NHL. Winter Classic letos hostila aréna, ve které hrají své domácí zápasy baseballisté Bostonu Red Socks. A to bylo znát už před samotným startem. Byli to hráči Bruins, kteří oblékli dresy svých městských kolegů, když přicházeli na stadion.

Do baseballových trikotů se navlékli také čtyři Češi. David Pastrňák, David Krejčí, Pavel Zacha a Tomáš Nosek, na druhé straně se představil v dresu Tučňáků Jan Rutta. Po zápase měli o něco větší radost domácí, o tom ale až později. Hokejový večer, kterého se kromě hokejistů a novinářů zúčastnilo přes 39 tisíc fanoušků na tribunách, pořádně rozjela až trefa ve druhé třetině.

Hosty poslal do vedení Kapanen a vypadalo to, že domácí ostrouhají. To by ale ve třetím dějství De Brusk dvěma góly vývoj souboje otočit. Na druhý gól v 18. minutě poslední třetiny mu asistoval David Krejčí, který se před sezonou vrátil do Bruins z Olomouce. Favorit nezaváhal a upevnil si první místo v tabulce Východní konference.

Nechyběly další hvězdy

Kromě hokejistů přímo na hrací ploše se ve Fenway Parku představila také řada dalších sportovních legend. Mimo jiných třeba bývalý bostonští hráči Zdeno Chára nebo Johnny Bucyk a Bobby Orr. Poslední jmenovaný měl na starost první vhazování. Právě legendární Orr vhodil puk mezi Crosbyho a Bergerona.

Protože se hrálo na stadionu, kde jsou obvykle k vidění baseballové kousky, těsně před úvodním buly se fanoušci bavili nad dalším zajímavým kouskem. Orr vhodil puk do rukavice Jasona Variteka, který hájí barvy Red Socks v MLB. To hlavní ale samozřejmě nabídl až samotný zápas.

Winter Classic:

• Boston Bruins vs. Pittsburgh Penguins 2:1 (0:0, 0:1, 2:1). Góly a asisstence: 48. DeBrusk (Marchand), 58. DeBrusk (Hall, Krejčí) – 39. Kapanen (Heinen, Carter).

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.