7.4 C
    Úterý 23. dubna 2024

Voráček se dostal mezi českou smetánku NHL. Bodově se dotáhl na Milana Hejduka

Kladenský rodák ve službách Columbusu Blue Jackets Jakub Voráček se v noci zapsal mezi českou hokejovou smetánku NHL. V noci si v zápase s New Yorkem Rangers připsal dvě asistence, čímž se dostal už na bilanci 805 bodů v základní části. Tím se dotáhl na legendárního útočníka Colorada Avalanche Milana Hejduka.

Voráčkův Columbus zápas s Rangers zvládl poměrně v pohodě, když vyhrál 5:1. Dvěma gólovými nahrávkami se na výhře podílel také český útočník, čímž se dotáhl na již zmíněného Hejduka. Ale pojďme postupně. Hostující Blue Jackets se dostali do vedení na konci osmnácté minuty, kdy se trefil obránce Zach Werenski.

U druhého gólu už je podpis Jakuba Voráčka. Ten posunul kotouč na Jacka Roslovice, jenž ho předal ještě doprava, kde byl připravený Andrew Peeke a ten zvýšil na 2:0. Když další gól přidal Jegor Činachov, bylo to už 3:0. Ještě před koncem druhé části ale dokázal snížit Artěmij Panarin.

Přišla závěrečná dvacetiminutovka a další dvě branky hostů z Columbusu. Nejprve se trefil Eric Robinson a po něm Kent Johnson. A právě na poslední brance se podílel i Voráček. Český král asistencí využil špatného postavení hokejistů Rangers a na vzdálenější tyči našel naprosto volného Johnsona, jenž dal konečnou podobu skóre a upravil na 5:1.

Pro Voráčka tak šlo o pátou asistenci v letošní sezoně, ale hlavně o jeho 805. bod v základní části NHL, čímž se dotáhl na Milana Hejduka. Třiatřicetiletý útočník je tak pouze bod od toho, aby se osamostatnil na třetím místě. Oficiálně je totiž stále čtvrtý, a to ze dvou důvodů. Jeden je ten, že Hejduk na stejný počet bodů potřeboval o 34 zápasů méně a hlavně má také o 153 gólů více. Je ale více než jasné, že se Voráček přes Hejduka v nejbližších zápasech dostane.

Sedmička draftu z roku 2007 potřebovala na 805 bodů dohromady 1054 zápasů. Z již zmíněných bodů je 222 gólů a 583 asistencí. Právě v počtu gólových přihrávek je Voráček na třetím místě. Co se celkového kanadského bodování týče, výš už se kladenský rodák zřejmě nedostane. Druhý Patrik Eliáš zapsal během své úchvatné kariéry v NHL 1025 bodů. Na prvním místě je pak nedostižný Jaromír Jágr s 1921 body.

Columbusu se v nové sezoně zatím ale příliš nedaří. Ve Východní konferenci je až patnáctý s šesti body. V dalším zápase přivítá v domácí aréně Arizonu Coyotes.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.