11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Velkolepý obrat rozzářil Tipsport Malta Cup. Olomouc si díky němu zpestří přípravu trofejí

Druhý hrací den zimního turnaje Tipsport Malta Cup je minulostí. Do konce podniku, který hostí středomořský ostrov Malta, zbývají ještě čtyři zápasy, už teď je ale jasné, kdo se stane celkovým vítězem. Přípravu na jarní část sezony si zpestří trofejí fotbalisté Olomouce, kteří po parádním obratu zdolali Trnavu.

Maltské dobrodružství se pomalu chýlí ke konci. Po úterních a pátečních zápasech je na programu už jen jeden hrací den, na který se mohou fotbaloví fandové těšit v pondělí. Výběry Olomouce, Trnavy, Aalborgu i Tirolu už ale hrají jen o pořadí mimo špičku. O té je totiž po včerejšku jasno.

Čtyřbranková remíza na úvod

Ve včerejších zápasech padalo gólů jako máku. Nejprve čtyři v zápase Aalborgu s Tirolem, poté hned pět v československém souboji Olomouce a Trnavy. Úvodní utkání sehráli Dánové s Rakušany, kteří titul na Tipsport Malta Cupu obhajují. Je však jasné, že to se jim letos nepovede.

Tyrolský celek nejprve prohrál bitvu s Trnavou, v souboji s Aalborgem dokázal po 90 minutách získal do tabulky jen jediný bod. Do vedení se dostal po 21 minutách čtvrtý celek dánské nejvyšší soutěže, další góly pak byly k vidění až v závěru. 15 minut před koncem a o 10 minut později udeřil Tirol, Aalborg ale stihl v 88. minutě vyrovnat. Na Maltě se tak zrodila první remíza.

Ta nakonec vlastně celý turnaj rozsekla. Ani jeden ze dvou zmiňovaných týmů už na trofej dosáhnout nemůže, neboť Olomouc je stále stoprocentní.

Parádní comeback v podání Olomouce

Kouč Jílek oproti úterní bitvě s Aalborgem vyslal na hřiště proti Trnavě obměněnou sestavu. Šanci dostali hráči pohybující se na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, ty největší hvězdy seděly pouze na střídačce nebo tribuně. A podle toho vypadal také úvod.

Slováci zaskočili Hanáky nejprve v 9. a pak 19. minutě, oba góly obstaral Alex Ivan. Olomouc se ale rozhodit nenechala, ještě do konce poločasu snížil Daněk a ve druhém dějství po obměně zástupce české ligy dílo dokonal. Trefili se Růsek a krásnou ranou z přímého kopu Zmrzlý.

Desátý nejlepší tým podzimu se tak na jaro naladil přímo ukázkově. Před posledním hracím dnem má v kapse trofej, prezentuje se dobrým fotbalem a spokojený může být po vyvedeném comebacku i hlavní kouč Václav Jílek.

„Samozřejmě je pěkné, že máme už po druhém zápase prvenství, ale klíčové je, jak jsme se prezentovali na hřišti,“ pronesl po zápase.

Výsledky Tipsport Malta Cupu:

• Tirol vs. Aalborg 2:2 (0:1). Góly: 75. Wallner, 85. Vrioni – 21. Fossum, 88. Makarić.
    • Olomouc vs. Trnava 3:2 (1:2). Góly: 27. Daněk, 68. Růsek, 86. Zmrzlý – 9. a 19. Ivan.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?