1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

Vedla, nakonec vysoko prohrála. Osmnáctka v semifinále MS narazila, porve se o bronz

Čeští hokejisté do osmnácti let se do finále mistrovství světa v Německu nepodívají. Stejně jako ve skupinové části, tak i ve vyřazovacím pavouku podlehli Spojeným státům americkým a čeká je souboj o bronzovou medaili.

Po drtivé výhře ve čtvrtfinále, ve kterém čeští hokejisté šokovali Švýcary a z turnaje je vyřadili po výsledku 8:0, narazili svěřenci Jakuba Petra na Američany. S nimi už se jednou utkali, ve skupině jim podlehli 2:6.

Stejně jako v prvním vzájemném utkání, tak i v tom druhém vedli. A znovu to byl Jiří Kulich, který se postaral o úvodní branku zápasu. Češi navíc dokázali udržet vedení až do konce třetiny a do šaten si tak odnesli jednogólový náskok.

Prakticky totožně jako ve skupině vypadala druhá třetina. Ze strany Spojených států přišla gólová smršť, která během pár minut rozhodla o konečném výsledku zápasu. Postupně se trefili Lucius, Gauthier, Nazar, Howard a Snuggerud.

V neděli o bronz

Čtyřbrankový náskok už Američané nepustili, ve třetí třetině ho dokázali ještě jednou navýšit. Postup si vybojovali zaslouženě, v utkání měli střeleckou převahu, a především v prostřední části zápasu dokázali tvrdě trestat české chyby.

Kvalitu soupeře uznal také trenér Jakub Petr. „Věděli jsme, že jen výkon na hranici našich možností může přinést úspěch. Drželi jsme to první třetinu, řekl bych možná až do půlky utkání. V plánu bylo nepropadat v osobních soubojích. Snažili jsme se držet plánu, ale víme, jaká je realita,“ řekl pro web hokej.cz.

O medaili, kterou by český mládežnický výběr slavil po dlouhých osmi letech, zabojují čeští mladíci v neděli. V souboji o bronz se utkají s poraženým z utkání Švédsko – Finsko. „Materiál máme a teď je na nás na trenérech, jak to připravíme, abychom byli všichni v neděli šťastní, že to dopadlo, jak má,“ dodal hlavní kouč českého výběru.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.