5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Vánoční kolo Premier League nabídlo gólové hody. Přesně pálil Arsenal i Citizens

Manchester City tenisovým výsledkem, Arsenal na hřišti Norwiche připsal vítězného „bůra“. Tradiční „Boxing Day“ nadělil v Premier League skutečně mnoho dárečků, zejména pak v gólové a bodové podobě. Smutní se ve West Hamu, který znovu nezvládl svůj domácí duel a tentokráte daroval cenné body Southamptonu.

Už je to tradice. Na Štěpána se v Anglii hraje fotbal a celé rodiny pravidelně navštěvují zápasy Premier League. A mnohdy bývají právě duely uskutečněné o Vánocích velice gólově bohaté. Případně, jak jsme si již v minulosti zvykli, nabízí vyrovnanou a napínavou podívanou do samotného konce. A letos tomu nebylo jinak.

Manchester City se utkal s Leicesterem. A doslova od prvních minut se spustila manchesterská gólová vánice. Kevin De Bruyne, následně Mahrez z penalty, pak Gündogan a nakonec Sterling, přesně jako Mahrez, z penalty. Za 25 minut prohrávaly Lišky celkem 0:4.

Leicester se nadcházejícímu náporu domácích ubránil a zdánlivě ztracený zápas za tohoto stavu dovedl do poločasové přestávky. Na druhou pětačtyřicetiminutovku však naskočilo úplně jiné mužstvo. Respektive jen na její úvod.

V rozpětí deseti minut se za Leicester trefili Maddison, Lookman a Iheanacho a zablýsklo se na závěrečné drama. Očekávání nezaujatého diváka, který by si jistě přál vyrovnání, však naplněna nebyla. Na konečných 6:3 zvládli zvýšit Laporte se Sterlingem, a Manchester City tak zápletku nepřipustil.

Kladivářům se nedaří a pomalu klesají tabulkou

Tým kolem Tomáše Součka a Vladimíra Coufala nezažívá příjemné chvíle. Přestože na konci podzimu porazili silnou Chelsea, která mimochodem zvládla svůj duel na Aston Ville, tak jinou výhru na svém kontě po posledních pěti kolech nemají. Byť tuto situaci chtěli velmi mocně změnit doma proti Southamptonu.

„Svatí“ do zápasu skvěle vstoupili a rychle otevřeli skóre. Antonio po přestávce sice korigoval stav, nicméně díky proměněné penaltě kapitánem Ward-Prowsem šel Southampton znovu do vedení. West Ham znovu po učebnicové akci ze strany hřiště srovnal, bohužel pro něj však v zápětí inkasoval ze standartní situace. A to byl definitivní direkt.

Sám Tomáš Souček pak na Twitteru poznamenal: „Takhle hrát nechceme, jsme z našeho výkonu frustrovaní. Ale pozítří hrajeme znovu a musíme jednoznačně zvítězit. Uděláme pro to vše. Veledůležitá příprava na nadcházející zápas začíná už teď. Společně za vítězstvím!“

• Brighton – Brentford 2:0 (2:0)
    • Newcastle – Man. Utd. (dohrává se 27. 12.)

Zbytek duelů byl odložen kvůli nákaze covidem-19 v jednotlivých mužstvech.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?