4.7 C
    Pátek 29. března 2024

Úvod finálové série NHL bavil. Ani Palátova trefa nestačila, lepší vstup prožilo Colorado

Čekání je u konce, v noci ze čtvrtka na pátek se v zámoří rozjelo finále hokejové NHL. První krok vstříc Stanley Cupu udělalo Colorado, v jehož brance tentokrát chyběl Pavel Francouz, i bez něj však Avalanche dominovalo. Tampu Bay s Ondřejem Palátem a Janem Ruttou porazilo 4:3 po prodloužení.

Úspěšně rozehráno. Takhle nějak by se dala označit situace ze zámořské NHL, ve které se dnes v noci rozjela finálová série. Colorado na své cestě ničilo, co a koho se dalo, výbornou formu ale prokázala také Tampa Bay, která si o Stanley Cup zahraje potřetí za poslední tři sezóny. Jak úvod vypadal?

Pro Lightning představoval vstup do série spíše scénu z hororového filmu. Brankář floridského výběru Vasilevskij během první třetiny třikrát kapituloval a situace vypadala hrozivě. Pak se Rus i jeho tým zvedli, v průběhu dalších dvou dějství si na zkušeném gólmanovi vylámaly zuby i ty největší hvězdy, do sítě nezapadla ani jedna rána z 22.

„V prvních deseti minutách jsme se vůbec nedokázali dostat do hry, jako bychom to nebyli my. Postupem času se naše hra zlepšovala a nakonec jsme se vrátili do zápasu. Myslím, že se závěrem základní hrací doby můžeme být spokojení,“ pronesl po zápase útočník Tampy Bay Patrick Maroon.

Tampa skutečně mohla být spokojená. Snížila ještě v první třetině, ve druhé dostal hosty na dostřel dalším gólem Ondřej Palát, pár vteřin po něm se ještě trefil Sergačjov. Zápas dospěl do prodloužení, to ale nakonec trvalo jen dvě minutky. První zápas překlopilo na svou stranu domácí Colorado.

Znovu první zápas, znovu prohra

Úřadující šampioni NHL, kteří vyhráli soutěž dvakrát po sobě, znovu potvrdili, že jim první zápasy sérií letos nejdou podle představ. Porazit dokázali pouze Floridu, s Torontem v prvním kole a Rangers v semifinále shodně úvod série nezvládli. Podobně jako teď proti Avalanche.

„Prohráli jsme první zápas, ale to už je letos skoro pravidlo. Teď si dáme den volna a připravíme se na druhý duel. Nic se pro nás nemění, dál si věříme,“ říkal v rozhovoru střelec „Blesků“ Sergačjov. On i jeho tým mají čas do nedělní noci, během té je čeká další zápas na ledě Colorada.

Finále NHL – 1. zápas:

• Colorado Avalanche vs. Tampa Bay Lightning 4:3 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 – 1:0). Góly: 8. Landeskog, 10. Ničuškin, 18. Lehkonen, 62. Burakovsky – 13. Paul, 33. Palát, 34. Sergačjov.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.