7.4 C
    Úterý 23. dubna 2024

Tak to tu ještě nebylo. Rozhodčí při FA Cupu vylučoval s červenou kulatou kartou

Nedělní zápas Sheffieldu United proti Wrexhamu přinesl divákům nevídanou podívanou. V zápase, od kterého očekávali domácí mnoho, padla jedna červená karta. Zase až takové emoce by to nevzbudilo, pokud by však karta nebyla kulatá namísto obdélníkové. Fanoušci si nad tímto kouskem lámou hlavu.

Americký herec Ryan Reynolds měl před nedělním domácí zápasem velké očekávání. Ryan, jakožto nový spolumajitel klubu by pro svůj tým klidně i dýchal. Po remíze se Sheffieldem United prohlásil, že to byl jeden z nejlepších zápasů, jaký kdy viděl. Ačkoliv mnozí domácí mysleli na vítězství, nakonec tým urval remízu 3:3. V zápase však dominoval jeden určitý okamžik.

Trest přišel v 71. první minutě, kdy útočník Jebbison dostal červenou kartu za faul. Nejenže se diváci podivovali tak drsnému trestu, jejich oči sklouzly i na podivnou červenou kartu. Jak je známo, klasické fotbalové karty mají hraný tvar, tato však byla čistě kulatá. Diváci se tedy pustili do různých spekulací, jak to s kartami je.

„Lidé jsou zmateni z Jebbisonovy červené karty, ale mě spíš znepokojuje, že ta karta je k***a kulatá,“ ozval se jeden fanoušek na sociálních sítích. „Počkat, takže červená karta je kruh, ale žlutá karta je stále hranatá? To mě opravdu zaujalo,“ napsal druhý zmatený fanoušek.

Pokud by se kulaté karty začaly pravidelně používat, přináší to pro hráče i rozhodčí spoustu výhod. Diváci se například shodli na tom, že červená kulatá barva se při nahmatání v kapse pozná lépe a nemusel by tak rozhodčí vytahovat obě dvě varianty. Při červené kartě by prostě stačilo sáhnout do kapsy a vyndat kulatou variantu. Naopak zase kulatý tvar může pomoci hráčům, kteří na dálku rozpoznávají špatně barevné rozlišení.

Ať tak, či onak bylo to pro diváky zajímavé zpestření. Podle odborníků se ale nejedná o žádné porušení pravidel. Pokud se rozhodčí bude držet barevné kombinace žluté a červené, je jen na týmu jaké si určí rozpoznávací tvary. Uvidíme, jestli se tento trend ujme a budeme vídat kulaté karty i v české fotbalové lize.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.