1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

Signifikantní místečko. Pastrňák opět úřadoval a parádní ranou rozhodl bitvu s Ottawou

Kanadské hlavní město přivítalo „Medvědy“ z Bostonu. Tým s válečníkem ve znaku si dělal choutky na výhru, neboť nedávno Bruins porazil, tentokráte to ale nevyšlo. Stopku Senators vystavil český střelec David Pastrňák, jenž strhl v prodloužení utkání na stranu svého týmu. A znovu to bylo tvrdou ranou z jeho typického místa.

První dvacetiminutovka bitvy se nesla v relativně klidném duchu, k žádnému vzruchu na brankovištích nedošlo. Za zmínku možná stojí jen únik Taylora Halla, ten ztroskotal na golmanovi Ottawy.

Druhá pasáž byla mnohem zajímavější. Skóre nejprve otevřel aktivní Jake DeBrusk. Bostonská čtyřiasedmdesátka baseballovým způsobem trefila kotouč ze vzduchu tak ideálně, že zapadla až do sítě domácích. Ti ale brzy odpověděli, Swaymana překonal výbornou střelou Stüzle.

Chybu pak minutu před koncem druhé třetiny „vymyslel“ maskovaný muž mezi třemi tyčemi Forsberg, který neudržel puk v lapačce a jeho zaváhání ihned trestal Carlo. Boston znovu vedl. Ottawa ale nedala kůži lacino…

Ve třetí dvacetiminutovce dobře bránila, „medvědy“ k ničemu výraznému nepustila a za své snažení byla odměněna trefou Holdena necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Bitva dospěla do prodloužení.

A nastal čas českého mága. Kouzelníka z Havířova. Muže, jemuž start do roku 2022 v NHL vyšel náramně. David Pastrňák sice poslední čtyři zápasy neskóroval, branku si každopádně schoval na ten nejideálnější moment.

Kolega z lajny Talor Hall nepatrně uspal obránce Ottawy, pak namazal ukázkový puk českému snajprovi a ten se nemýlil. Ze své signifikantní pozice na levém kruhu vyslal nechytatelnou dělovku, kterou navíc opřel o tyčku, a rozradostnil celý tým. Boston vyhrál na Ottawou 3:2 po prodloužení.

David gól potřeboval, podotkl trenér Cassidy

Po náročné bitvě mluvil nejen o výkonu týmu sám střelec David Pastrňák: „Poslední dobou mé výkony nebyly ideální. Jsem rád, že jsem protrhl čtyřzápasové čekání na gól a ještě radši za důležitou výhru. Víme, že to nebyl náš nejpovedenější výkon, ale čtyřzápasový trip jsme zakončili vítězstvím, což je pro nás důležité,“ zmínil „Pasta“, na němž byla cítit úleva.

Šťastný byl i Bruse Cassidy, trenér Bostonu Bruins: „David ten gól potřeboval. Zdálo se mi, že začíná být trochu frustrovaný z toho, že mu to tam nepadá tolik, jak by si představoval. Ale konečně se trefil, navíc ve správný moment,“ dodal kouč amerického týmu.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.