11.3 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Nový rok začal snad tím nejlepším možným způsobem. Fotbalová Premier League bavila hned na několika stadionech, nejvíce vyčníval souboj velikánů. Londýnská Chelsea přivítala Liverpool. Padly krásné čtyři branky, tu nejvýstavnější předvedl Mateo Kovačič. Spíše levou než pravou nohou však do roku 2022 vstoupil Arsenal, jenž si vykopal vlastní hrob a slibně rozehrané klání se Citizens nakonec prohrál.

Stamford Bridge, Londýn. Vše připraveno na první zápas roku 2022, na legendární stadion míří „The Reds“. Fotbalová veřejnost ale neměla od duelu přehnaná očekávání, neboť Chelsea trápí rozsáhlá marodka a Liverpool zase zažívá šňůru nevydařených zápasů. Na lavičce hostí navíc chybí kvůli covidu lodivod Jürgen Klopp.

Oko fanouška však zaplesalo. Duel odstartovali lépe hosté, nejprve trestal chybu Trevoha Chalobaha Sadio Mané, druhý gól pak přidal rozený střelec a jeden z nejlepších hráčů současnosti Mohamed Salah. Po vynikajícím pasu od Alexandera-Arnolda se dostal do úniku po pravé straně hřiště a chytře zakončil na přední tyč.

„Blues“ ale snížili, do poločasu dokonce vyrovnali. Luxusní projektil vyslal po standartní situaci na branku Liverpoolu Mateo Kovačič a trefil se naprosto ideálně k pravé tyči svatyně hostí. O druhý gól londýnského celku se pak postaral precizním zásahem na vzdálenější tyčku Pulišič.

Po poločase se již skóre nezměnilo, nicméně diváci sledovali celých 90 minut velmi atraktivní fotbal. Parádičky, kličky, akce, výstavní skórování i skvělá atmosféra. To vše tento duel měl. Jediným zklamáním může být snad jen fakt, že bod je málo. Na čelo tabulky, na které chtějí dosáhnout, se remízou nedotáhnou.

Arsenal si podráží vlastní nohy? Nic nového!

Na Emirates Stadium cestoval lídr Premier League z Manchesteru. Tým Citizens. Tým, jenž byl před tímto kláním v pozici velkého favorita. „Kanonýři“ se však giganta v modrobílém nezalekli a zvládli jít v první půli do vedení. Trefil se Saka. Díky perfektnímu a organizovanému výkonu se šlo do kabin za lehce překvapivého stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas ale přeměnil londýnskou pohádku na horor. Nejprve se nechal za nesportovní chování a následný faul vyloučit obránce Gabriel, City zvládli proměnit sporně nařízený pokutový kop a za vyrovnaného stavu šli do přesilovky.

Tu pak zužitkoval v nastavení druhého poločasu Rodri a Arsenalu zbyly oči pro pláč. Vynikající první půle, hrozivá druhá, body žádné. V dalším zápase mohou tento doslova poloviční výkon odčinit proti Liverpoolu v EFL Cupu.

• Arsenal – Manchester City 1:2 (1:0)
    • Manchester United – Wolves (Dohrává se 3. ledna od 18:30h)

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.

Andy Murray a Wimbledon: Jeho účast je po zranění kotníku ohrožena

Skotská tenisová ikona Andy Murray se v úterý vrátil do Londýna, aby podstoupil další lékařské vyšetření zraněného kotníku. Rekonvalescence může trvat týdny až měsíce. Jeho účast ve Wimbledonu je nyní nejistá.