11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Real zaváhal na hřišti Mallorcy. Klopýtnutí dokonale využili lídři ligy z Barcy

Nezávislí fotbaloví fandové, kteří sledují španělský fotbal, mohou v letošní sezoně konečně vidět souboj dvou těžkých vah. Po loňské nepovedené sezoně Barcelona i královský trůn La Ligy znovu soupeří s Realem, navíc se jí daří o něco lépe než rivalovi. Což jasně dokazuje dění v 20. kolo španělské nejvyšší soutěže.

Bílý balet se krátce po poledni představil mimo svůj domovský stadion v zápase s Mallorcou. Až desátým týmem ligy, od kterého by překvapení čekal jen málokdo. Jenomže opak byl pravdou, fotbalisté z ostrova ve Středozemním moři se dostali do vedení už ve 13. minutě díky vlastnímu gólu Fernándeze.

A už se ho nepustili. Real Madrid šance měl, dokonce tu největší možnou, kdy mohl udeřit z pokutového kopu na Viníciuse v 60. minutě, Asensio ale neproměnil. Právě Asensio se stal nešťastníkem zápasu proto, že je odchovancem Mallorcy. Po zápase smutnil také belgický brankář Thibaut Courtois, který se zranil při rozcvičce a do zápasu oproti původnímu plánu nenastoupil.

Klub z hlavního města Španělska schytal třetí porážku v letošní sezoně, stále mu však patří druhé místo za Barcelonou. Ta naopak na tempu neubírá a kráčí vstříc mistrovskému titulu. Naděje přiživila jednoznačnou výhrou nad Sevillou 3:0, proti které potvrdila, že má v současné době formu jako hrom.

Lewa za nula, trefovali se jiní

Dlouho nebyla na Camp Nou k vidění gólová radost. V prvním poločase pálil nebezpečně Lewandowski, do sítě ale ani jeden jeho pokus nezaplul. Úvodní dějství branku nepřineslo, to samé se dá říct o startu druhého poločasu. Až v 58. minutě se otevřela díky Albovi stavidla a Barcelona šla do vedení.

V 70. minutě dal Barceloně klid na kopačky Gavi, po něm se v 79. minutě prosadil ještě Raphinha. Barcelona znovu vyhrála, znovu velkým rozdílem a La Lize kraluje před Realem s náskokem osmi bodů. V letošní sezoně její fotbalisté prohráli jen jediný ligový zápas a dvakrát remizovali, navíc se těší také z úchvatného skóre. Barcelona nasázela celkem 42 gólů, o dva víc než Real, a dostala jich jen sedm. Což představuje výkon hodný nejlepší obrany ligy.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.