10.8 C
    Úterý 23. dubna 2024

První vlaštovka pro Tampu. Otočku proti Rangers dokonal český útočník Palát

Konečně to Tampě Bay vyšlo. Sice až na třetí pokus dokázala udolat v semifinále NHL hokejisty New Yorku Rangers, důležité pro její hokejisty ale je, že přece. První vítězství v sérii zajistil Lightning český útočník Ondřej Palát, který v poslední minutě dokonal obrat z 0:2 na 3:2. Stav série je 1:2 z pohledu úřadujících šampionů.

Nebyl to ideální začátek, vypadá to ale, že by se přeci jen finále Východní konference NHL mohlo přeměnit v drama. Tampa Bay poprvé vyrazila domů a poprvé zvítězila. I když cesta k premiérovému triumfu proti New Yorku Rangers opět nevedla přes růžovou zahradu. Domácí prohrávali už o dva góly.

Dvě využité přesilovky ze čtyř, které měli Rangers k dispozici, padly dva góly. To všechno ještě před polovinou zápasu. Tampa opět strádala a musela dotahovat, tentokrát ale náročný úkol zvládla. Ještě před druhou sirénou označující konec třetiny snížila, ve třetím dějství pak dokonala velký obrat.

Také „Blesky“ využily dvě přesilové hry, minutku před koncem pak o výhře rozhodly při hře 5 na 5. Klíčový gól měl na svědomí český útočník Ondřej Palát, kterého novináři označili za první hvězdu zápasu. Těšit ho může také fakt, že se stal prvním hráčem v historii Lightning, který dal už deset vítězných gólů v play off NHL.

Zlepšení bylo markantní

Nejprve jasná prohra 2:6, pak těsná porážka 2:3. Tampě do vyšlo až na třetí pokus, pro další dění v sérii ale bude zápas klíčový. Zástupci klubu z Floridy se zlepšují každou minutou, navíc předvedli otočku, na která se ve vyřazovací fázi NHL jen tak nevidí.

„Všichni jsme chtěli zlepšit a hlavně zrychlit naši hru. Za stavu 0:2 na zápasy jsme se přesunuli do domácího prostředí a chtěli jsme odvést to nejlepší. Myslím, že dnes můžeme být spokojeni,“ prohlásil útočník Nikita Kučerov, který obrat Tampy Bay svým gólem nastartoval.

Série zůstává v Tampě ještě na jeden zápas, pak se pojede znovu do New Yorku.

Finále Východní konference NHL – 3. zápas:

• Tampa Bay vs. New York Rangers 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Góly: 31. Kučerov, 42. Stamkos, 60. Palát – 28. Zibanejad, 30. Kreider.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.