5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Před 11 lety poznala F1 nejmladšího šampiona historie. Na trati v Abú Dhabí čaroval Vettel

Rok 2010, okruh ve Spojených arabských emirátech a hvězdy jako Alonso nebo Hamilton. V kvalifikaci startuje i tehdy mladičký závodník z Německa Sebastian Vettel. A rozjížďka mu patří, do Velké ceny získává pole position. Hlavní rozhodující závod probíhá ve večerních hodinách a na jeho konci poznává historicky nejmladšího vítěze historie formule 1 Sebastiana Vettela.

Patnáct bodů za Fernandem Alonsem a sedmibodové manko na Marka Webbera. To byla situace mladičkého Vettela před jedenáct let starým závodem v Abú Dhabí. Kvalifikační závod se ale Sebastianovi tehdy mimořádně povedl a před druhým Hamiltonem dokázal získat výhodnou pole position pro start Velké ceny. A nutno podotknout, že s Vettelem tehdy málokdo počítal.

Sebastian však na trati zaválel, nepustil před sebe jediného závodníka a legendám jako Hamiltonovi, Alonsu a Buttonovi nedal šanci. Německo mohlo slavit, mělo historicky nejmladšího vítěze Velké ceny Formule 1. Od let 1964 a 1976 byl Vettel navíc prvním závodníkem, jenž stanul na nejvyšším stupínku i přesto, že až do rozhodujícího závodu nestartoval z první pozice.

Ikonický Marko porovnával Vettela s momentální formou Verstappena

Bývalý skvělý závodník a současný poradce stáje Red Bull nejprve vzpomínal na Vettelův triumf: „Pamatuji si jako by to bylo dnes. Nejmladší vítěz, to byla paráda! Nicméně v roce 2010 jsme měli nejlepší auto, i když ve hře byly i Ferrari a McLaren. Bylo to velmi emotivní, ale,“ nadechl se k pokračování ve větě Marko. „Kdyby Verstappen získal letos titul mistra světa, bylo by to pro mne možná ještě víc. Stát se nyní mistrem světa by byl neuvěřitelný úspěch. Porazit Louise Hamiltona, nejlepšího jezdce všech dob, to je na úplně jiné úrovni.“

Marko si zároveň uvědomuje, že Hamilton útočí na zisk osmého titulu, čímž by se stal absolutním rekordmanem F1. „Nenechat ho stát se rekordním šampionem je pochopitelně motivace navíc,“ usmál se Helmut Marko a dodal: „Čekáme na to od roku 2016. Takže je opravdu čas. Hodně bude záležet na teplotě. Pokud by byly vysoké teploty a najdeme nastavení, které nám umožní dostat vůz do správného okna, pak to vidím na naši výhodu.“

Závěr roku bude bezesporu zajímavý. Zálusk na titul si dělá jak stáj Mercedes s legendárním Hamiltonem, tak i zmiňovaný Red Bull s Maxem Verstappenem.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.