3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Pastrňák ukončil gólový půst báječnou individuální akcí. O gól roku se hlásí Cale Makar

Hokejový rok 2022 odstartovaly samé obdivuhodné momenty. Zejména pak v NHL. V Seattlu zachránila fanynka kustoda kvůli rakovinnému znaménku na krku, v Bostonu a Tampě se zas rozjely české střelecké mašiny. A v Coloradu padla výstavní branka v podání Calea Makara.

Medvědi z Bostonu končili prosinec s dvěma prohrami v řadě, nicméně leden otevřeli přímo snově. Nejprve porazili Buffalo Sabres, následně si dokázali s velikým přehledem poradit i s Detroitem Red Wings a nyní si v TD Garden tým Bruce Cassidyho smlsl i na New Jersey Devils.

První dvě třetiny zápasu právě s Devils nabízely pěkný a vyrovnaný hokej, z vývoje utkání se nedalo příliš předpovídat, kdo nakonec strhne body na svou stranu. Rozhodla o tom až šikovnost a důraz českého klenotu Davida Pastrňáka.

Kluk ze Slezska se odhodlaně vydal k mantinelu, kde obráncům Devils doslova ukradl kotouč. Pastrňák si koutouč nabral na hokejku, protáhl se před branku a mezi čtyřmi bránícími hostujícími hokejisty se tlačil do zakončení. Na druhý pokus poslal puk úspěšně za záda Blackwooda, čímž, jak se později ukázalo, celý duel rozhodl.

Dalším úspěšných Čechem byl křídelník první lajny Tampy Bay Ondřej Palát. Lightning hráli na ledě Columbusu, takže se Palát na kluzišti nejednou potkal s Jakubem Voráčkem. Nicméně tento souboj patřil tentokrát pouze prvnímu jmenovanému.

Palát nejprve využil šikovnosti spoluhráčů Pointa a Hedmana. V samostatném úniku zvládl najít odkrytou část branky Columbusu a hned v páté minutě dát Tampě vedení. Český střelec v zápětí zvýšil na 2:0, když tečoval velice rychlou střelu McDonagha. Jak Pastrňák, tak Palát, se skutečně blýskli fenomenálními trefami.

Cale Makar všem vytřel zrak!

Duel trápícího se Chicaga s Coloradem měl nabídnout mnohé, nikoliv však vyrovnanou bitvu, během níž by se snad Avalanche museli strachovat o výsledek. Navzdory všem předpokladům došlo utkání do prodloužení. Pro Colorado to sice vzhledem k titulovým ambicím znamenalo ztrátu minimálně jednoho bodu, nicméně diváky čekal nádherný moment.

Mladý Cale Makar byl na ledě společně s Nathanem MacKinnonem a Gabrielem Landeskogem. Z prodloužení utekly tři minuty. Makar vyjíždí zpoza branky soupeře s pukem na hokejce. V nečekaný moment však svižně zastaví, zasekne kotouč, odpoutá se od obránce a míří na branku. Před svatyní Blackhawks udělá precizní kličku, položí si golmana, dá puk na backhand a zavěsí pod břevno!

Makar touto brankou rozhoduje celý zápas a výrazně se hlásí o místo ve všech gólových hitparádách.

Výsledky uplynulých zápasů NHL:

• Boston – New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
    • Vegas – Nashville 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
    • Columbus – Tampa Bay 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)
    • Florida – Calgary 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
    • Chicago – Colorado 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.