5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Parádní vstup do skupiny smrti. Český lev zakousl Švýcary, kouzlili Kuchta i Vaclík

Vynikající Tomáš Vaclík, pohotový Jan Kuchta a ideální produktivita. To byly klíče k úvodnímu vítězství ve skupině č. 2 v rámci Ligy národů. Češi přetlačili silné a skvěle hrající mužstvo ze Švýcarska a do tabulky mohli zapsat cenné tři body.

Kouč Jaroslav Šilhavý se musel obejít bez zraněného Patrika Schicka, a proto nasadil na tým helvétského kříže do útoku od úvodního hvizdu Jana Kuchtu. A kanonýr hrající za Lokomotiv Moskva trenérovu důvěru po jedenácti minutách splatil.

Bek West Hamu United Vladimír Coufal zahrál dlouhý aut do pokutového území. Neposedný balon propadl až na vzdálenější tyč, a protože švýcarská obrana zaspala, mohl jej Kuchta bezpečně uklidit do sítě. Češi brzy vedli.

Celý poločas pak byli aktivnější hosté, nicméně všechny nadějné akce končily v rukavicích českého kouzelníka Tomáše Vaclíka, jenž, mimochodem, odchytal svůj jubilejní 50. zápas v dresu národního týmu. Až minutu před přestávkou využil zmatků ve vápně České republiky forvard Okafor a tvrdou ránou pod břevno z hranice malého vápna srovnal na 1:1.

Drama rozhodl až vlastní gól

Švýcaři mohli jít bezprostředně po nástupu na hrací plochu poprvé do vedení, nicméně Vargasův projektil zpoza šestnáctky uhasil skvěle chytající Vaclík. A Češi trestali. V 58. minutě poslal centrovaný míč do vápna Jakub Jankto a Djibril Sow si jej nešťastně srazil do sítě. Celou akci dohrával ještě autor první branky Jan Kuchta, nicméně dle dostupných záběrů se balonu nakonec nedotkl, a branka tak byla do zápisu uvedena jako vlastní.

Hostující mužstvo se nevzdávalo a tlačilo na českou defenzivu nadále. Necelých deset minut po třetím gólu zápasu se řítil na českou gólmanskou jedničku Silvan Widmer, avšak přízemní střelou si na strážce české svatyně Tomáše Vaclíka nepřišel.

V 69. minutě došlo v Edenu ke kuriózní situaci, střídán byl totiž kvůli zdravotním problémům hlavní sudí Siebert. Německého arbitra tak musel nahradit čtvrtý rozhodčí Osmers, i proto se zhruba sedm minut nehrálo.

Český výběr ale ani tato situace nezaskočila a došel si pro veledůležité tři body. Ve skupině „smrti“ se totiž budou nesmírně hodit proto, že naše národní mužstvo čekají ještě mnohem náročnější bitvy… Hned v neděli 5. června se „nároďák“ utká se Španěly. Ve čtvrtek 9. června zavítá tým Jaroslava Šilhavého do Portugalska.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?