5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Parádní úvod, pak otočka a porážka na nájezdy. Čeští mladíci nestačili na Finy

Druhý zápas na mistrovství světa juniorů má za sebou český hokejový výběr. Po triumfu nad Slovenskem a infarktovém derby je čekal soupeř ze severu Evropy. Bitvu s Finskem nastartovali Češi přímo dokonale, bohužel pro ně ale v tom samém tempu nepokračovali. Finové pak své soky udolali v nájezdech.

Odložený světový šampionát v kanadském Edmontonu sledoval druhé utkání, ve které figuroval český národní tým hráčů do 20 let. Proti výběru kouče Radima Rulíka se postavilo Finsko, které na úvod mistrovství porazilo Lotyšsko. Do tabulky po zápase s Českou republikou přidalo další cenné body.

Lepší začátek měli stoprocentně čeští hokejisté, kteří po gólech Chmelaře a Kulicha vedli po 12 minutách už o dva góly. A nebýt snížení Finů ještě v prvním dějství, mohlo být všechno jinak. Ale stalo se, Seveřané pak po zvýšení obrátek ve druhé a třetí třetině výsledek otočili. Český tým mohl děkovat Myšákovi, který osm minut před koncem srovnal střelecký účet na 3:3.

Rozhodující trefa nepadla v prodloužení, rozhodovalo se tak až v nájezdech. Ty zvládli o dost lépe Finové, kteří na rozdíl od jednoho proměněného pokusů Čechů využili nájezdy dva a zvítězili. Čechům tak se čtyřmi získanými body patří v tabulce třetí pozice, Finsko figuruje na druhém místě s pěti body.

Děkovat se může kapitánovi

Už, už to vypadalo bledě, pak se ale v čase 52:38 vložil do hry kapitán reprezentace Jan Myšák. Byl to on, kdo z téměř nulového úhlu nachytal brankáře Finska, a kdo v samostatných nájezdech proměnil jediný český pokus.

„Každý gól se počítá. Naše filozofie je jasná, tlačíme se do brány a střílíme ze všech možných pozic. V každém utkání chceme být o něco lepší než v tom předchozím. Rozhodně se po duelu s Finy nemáme za co stydět. Nájezdy jsou vždycky loterie, štěstí se v nich přiklonilo k soupeři,“ hodnotil po utkání.

Další zápas sehrají Češi o půlnoci proti Kanadě, pak narazí na Lotyše.

• Česko vs. Finsko 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0). Góly a asistence: 7. Chmelař, 12. Kulich (Myšák), 53. Myšák (Gut, Kulich) – 17. Järventie (Heimosalmi, O. Kapanen), 24. Puutio (Simontaival, Jurmo), 51. Aatu Räty (Hirvonen, Niemelä), rozhodující sam. nájezd Simontaival.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?