3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Pan nezastavitelný. Pasta řádil, hattrickem pomohl Bostonu přejet Anaheim

Neskutečnou formu má v letošní sezoně NHL český kanonýr David Pastrňák. Rodák z Havířova v noci z neděle na pondělí řádil, hattrickem sestřelil Anaheim a v tabulce bodování celé soutěže se vyšvihl na třetí místo za edmontonské duo McDavid a Draisaitl. Jeho Boston zničil Ducks sedmi góly, bodovali také další Češi.

Rozjetý Boston kraluje Východní konferenci NHL se slušným náskokem. Jeho hokejisté nadělují v téměř každém zápase a řadí se mezi hlavní kandidáty na zisk Stanley Cupu. David Pastrňák a spol. v noci na dnešek zdemolovali také Anaheim, navíc výsledkem 7:1. A ledu vládli čeští hokejoví reprezentanti.

Jízdu na vítězstvím nastartoval ve čtvrté minutě Pastrňák po přihrávkách Zachy a Krejčího, o pár minut později zvýšil vedení Bruins jeho krajan Krejčí, který využil asistencí Pastrňáka a Zachy. Tehdy ale povedený večer teprve začínal. Do druhého dějství vstupoval Boston a výhodou jedné vstřelené branky, potom se do dění na ledě obul znovu Pastrňák.

Dvěma góly během pouhých sedmnácti vteřin završil svůj 13. hattrick v zápase základní části NHL kariéry. Pastrňákovi v současné době patří třetí místo v kanadském bodování soutěže. Na kontě má 58 bodů za 32 gólů a 26 asistencí, čímž atakuje svá maxima. Třeba v sezoně 2020/21 dal za celou sezonu 27 branek, teď už jich má víc po polovině ročníku.

Český večer na ledě Ducks. Kromě Pastrňáka se dařilo také Krejčímu, který dva góly dal a na jeden nahrál, Zacha asistoval dvakrát. Jediným Čechem, který během kanonády Bostonu nebodoval, byl Tomáš Nosek ze čtvrté lajny.

Další body v dalších zápasech

Svůj sedmý bod v letošní sezoně NHL v noci na pondělí zapsal obránce Jan Rutta, který se přesunul před startem sezony z Tampy Bay do Pittsburghu. Jeho Penguins i díky jeho asistenci zvládli porazit 4:1 Arizonu. V domácí brance nezabránil porážce gólman Karel Vejmelka.

Poprvé v novém kalendářním roce dostal šanci v brankovišti také další český brankář. David Rittich nastoupil v zápase svého Winnipegu proti Vancouveru a slavil vysoké vítězství 7:4. Činili se hlavně jeho spoluhráči, hattrick nasázel Connor, Dubois zapsal čtyři asistence.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.