11.9 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Ostravská demolice Stínadel i Tvrdík v kotli. Ligu vede Slavia

Česká nejvyšší fotbalová soutěž pokračovala druhým jarním kolem a už během soboty nabídla spousty zajímavých momentů. Jaroslava Tvrdíka v kotli Slavie na křtu nového pardubického stadionu, další Vrbovu remízu nebo ostravskou demolici teplických Stínadel.

V Pardubicích se otevřel nový stadion. CFIG Arenu navíc křtili perníkáři atraktivním soubojem se Slavií. Před výkopem byla média plná fotek „klece“ pro hostující fanoušky a tragického vybavení šaten, bitva ale navzdory všem predikcím proběhla hladce a bez problémů. Navíc ve vynikající atmosféře.

Pardubičtí čelili vršovickému tlaku sotva čtvrt hodiny, poté zahrál Kostka, shodou okolností muž, jenž má v kabině místo skříňky za zády radiátor, ve vápně rukou a sešívaní kopali penaltu. Tu s přehledem proměnil vystudovaný inženýr Václav Jurečka.

Do poločasové přestávky už branka nepadla, jediným zajímavým momentem tak bylo choreo Tribuny Sever. Ta si připravila celosektorovou plachtu s nápisem „ZOO Slavia, výběh divokých fanoušků“, čímž glosovala nesmyslně oplocenou část stadionu pro vlajkonoše hostí. V té se, mimo jiné, nacházeli po celou dobu utkání boss SKS Jaroslav Tvrdík a s ním tou dobou zraněný bek Jan Bořil.

Ve druhé půli pak byla k vidění tyč domácího Hlavatého, selhání Janoška v zakončení a famózní zákrok Koláře. Ousou navíc dostal kuriózní druhou žlutou kartu, když vběhl na hřiště dříve, než jej zavolal sudí.

Slavia však hru v deseti v posledních minutách vypjatého zápasu zvládla, v čase 90+5. navíc Olayinkou ze samostatného úniku skórovala uzavřela duel na konečných 2:0. Pardubice předvedly srdnatý a bojovný výkon, nový stadion ale třemi body neotevřeli.

Ostrava nadělila Teplicím bůra

Na severu Čech se hrála dvě klání. To první, hrané Na Stínadlech, zvládl Baník Ostrava ve velkém stylu. V čele s Klímou a Caduem rozstřílel bezmocné Teplice s přehledem 5:0 a vystřelil tabulkou vzhůru. Skláři jsou nadále v poslední skupině, nyní jim patří 12. místo.

Druhé severské měření sil mezi Trinity a Jabloncem začal lépe Zlín, brzy totiž vedl 2:0. Ve druhé půli se ale domácí vzchopili, snížili, Kozák pak navíc dostal druhou žlutou kartu za atak na golmana Jablonce a domácí proti deseti vyrovnali na 2:2. Vrba tak mluvil po utkání o smíšených emocích.

Sobotní program doplnilo Slovácko, to remizovalo se Sigmou doma 0:0.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.