-2.6 C
    Úterý 23. dubna 2024

Nevyšlo to. Češky v Praze nestačily na Švýcarky a na Billie Jean King Cupu končí

Čtvrteční večer nepřinesl českým tenistkám příliš radosti. V klíčovém souboji o postup do semifinále sice vedly 1:0 na zápasy, jenže švýcarská opora Belinda Bencicova poté zazářila ve dvouhře i čtyřhře a nasměřovala svůj tým k postupu.

Vstup do úvodního utkání neměla Markéta Vondroušová příliš dobrý. Proti Viktoriji Golubicové rychle prohrávala a za stavu 1:4 dokonce musela odvracet tři brejkboly. Povedlo se jí to, získala momentum utkání a sedmnácti body v řadě zvítězila poměrem 6:4 na gamy.

Ve druhém setu už kralovala a po vítězném voleji, který soupeřka neměla šanci doběhnout, se radovala z druhého vítězství v týmové soutěži. „Na začátku hrála výborně, já taky, ale nestačilo to. Říkala jsem si, že musím vydržet a hrát svou hru. Jsem ráda, že jsem první set otočila. Druhý jsem hrála moc dobře, ale musela jsem si to dohrávat na síti,“ řekla k zápasu Vondroušová.

Na kurt potom nastoupila Barbora Krejčíková, která chtěl odčinit porážku s Němkou Angelique Kerberovou. Úvodní set proti Belinde Bencicové se rozhodoval až v tiebreaku, ve kterém domácí hráčka uhrála jenom dva body.

Česká čtyřhra podruhé nevyhrála

Světové trojce se nedařilo podle jejích představ ani ve druhém setu. Nakonec ho zlomil jeden brejk, který rozhodl o výhře Švýcarky i ve druhém setu. „Zase mi to uteklo o pár míčů, bylo to vyrovnaný a zápas měl velkou kvalitu. Bojovala jsem, ale chyběl mi zase kousíček a mohlo to být jinak,“ uvedla Krejčíková.

O postupujícím do semifinále tak musela rozhodovat až závěrečná čtyřhra. Trenér Petr Pála znovu nasadil dvojici Siniaková – Hradecká a tentokrát se ukázalo, že to nebyl dobrý krok. Švýcarská dvojice Teichmannová s Bencicovou měla po celou dobu zápasu neustále navrch, a nakonec slavila výhru 6:3 a 6:3.

„Nechaly jsme tam všechny všechno. Soupeřky předvedly super výkon a nedaly nám skoro šanci, Naše aktivita nestačila,“ hodnotila Siniaková. Klíčovou postavou se stala Belinda Bencicová, která dokázala zvítězit v obou svých duelech. „Porazila nás skvělá Belinda Bencicová,“ konstatoval kouč českého výběru.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.