5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Nároďák nadělil Kuvajtu sedm branek, Lvíčata nestačila v Burnley na domácí Anglii

Reprezentační přestávku odstartovaly zápasy A týmu české fotbalové reprezentace a zároveň také výběrů U21 i U20. Zatímco jednadvacítka v Burnley podlehla silné Anglii 1:3, ostatní mužstva připisovala výhry. Hlavní nároďák dokázal v Olomouci rozdrtit Kuvajt 7:0 a dvacítka přetlačila Itálii poměrem 2:1.

Andrův stadion viděl sedm gólů v síti hostí

Přátelské utkání s asijským Kuvajtem mělo národnímu týmu pomoci se připravit na klíčový duel kvalifikace o MS s Estonskem. Z duelu se stala střelecká show. začala ve 26. minutě. Utkání otevřel momentálně skvěle hrající Antonín Barák, jemuž gól připravil bek West Hamu Vladimír Coufal. Do poločasu se ještě stihl prosadit Pešek a kdyby Češi nezahodili mnoho šancí, vedení mohlo být mnohem vyšší.

Druhá půle nabídla o poznání více branek. Hned ve 46. minutě přidal svou druhou trefu Sparťan Jakub Pešek, o deset minut později se prosadil i Tomáš Souček. Skvěle se zvládl prosadit i Filip Novák po asistenci Lukáše Masopusta. Na posledních dvacet minut naskočil plzeňský záložník Jan Sýkora a do zápasu skutečně, jak už jeho jméno napovídá, vletěl. Během pěti minut vstřelil dvě branky a uzavřel střelecký účet zápasu na skóre 7:0.

A-tým nyní míří do Estonska, kde v úterý 16. listopadu od 20:45 odehraje další zápas kvalifikace o MS v Kataru.

Penalta jednadvacítce nepomohla, na Turf Moor prohrála o dvě branky

Lvíčata držela před utkáním s Anglií dlouhou šňůru výher, navíc sázela na skvělou defenzívu. Bohužel českému výběru nevyšel začátek utkání, když dvěma slepenými góly šokoval naši obranu Anthony Gordon, jenž působí ve slavném Evertonu. Třetí branku přidal ve 31. minutě Balogun a naděje na obrat se pomalu, ale jistě rozplynuly.

Jedinou naději vykřesal z penalty Adam Karabec, více branek však naneštěstí již Lvíčata nevstřelila, a zápas tak prohrála 1:3. I tak jsou Čeští fotbalisté stále v tabulce skupiny G na prvním místě s dvanácti body, Anglie je s deseti na dostřel.

Dvacítka zvítězila, rozhodl mladý talent z Bohemians

Mužstvo Jiřího Žiláka nastoupila ke čtvrtému podzimnímu utkání, tentokráte na italské půdě. A mladí reprezentanti se již v první minutě zápasu ujali vedení. Prosadil se dokázal Jakub Křišťan, který momentálně působí ve Vlašimi. A ani druhá trefa na sebe nenechala moc dlouho čekat. Naděje vršovické Bohemky Vojtěch Novák rozvlnil italskou síť v minutě třinácté a korigování skóre Morem již nic neznamenalo. U20 vyhrála 2:1.

Všechna utkání českých výběrů:

• Česko – Kuvajt 7:0 (2:0, 5:0)
    • Anglie U21 – Česko U21 3:1 (3:1, 0:0)
    • Itálie U20 – Česko U20 1:2 (1:2, 0:0)
    • Slovensko U19 – Česko U19 1:2 (0:1, 1:1)

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.