8 C
    Středa 24. dubna 2024

„Lvíčata“ v kvalifikaci nadále vítězí. Uspěla na hřišti Kosova, rozhodla jediná branka

I ve třetím kvalifikačním utkání na mistrovství Evropy 2023 dokázala česká jednadvacítka zvítězit, když uspěla na hřišti Kosova. O konečném výsledku rozhodla jediná branka, kterou v prvním poločase vstřelil Adam Gabriel.

Skvělým způsobem si zatím počínají česká „lvíčata“ v kvalifikaci na nadcházející EURO jejich věkové kategorie. V úvodních třech zápasech zatím neztratila ani bod, a navíc ani jednou neinkasovala. Tentokrát to odneslo Kosovo.

„Zvládli jsme velice těžké utkání z mnoha pohledů. Byl to silný soupeř vybavený skvělými individualitami, dobře organizovaný. Po celé utkání silně pršelo a terén byl rozbahněný, což nesvědčilo technické hře. V utkání jsme byli lepší. V závěru soupeř zareagoval, velice dobře vystřídal a zahrozil z několika útoků,“ řekl na tiskové konferenci trenér Čechů Jan Suchopárek.

Úvodních čtyřicet pět minut příliš šancí nenabídl. Mladí Češi byli aktivnějším týmem, vypracovali si několik rohových kopů, ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky nedošlo ani jednou. Úvodní střelu na branku vyslal národní tým až ve 38. minutě a hned z toho byla branka. Po centru na zadní tyč se zmocnil míče Adam Gabriel a střelou z otočky poslal svůj tým do vedení.

Druhá polovina utkání patřila spíše domácímu výběru. Fotbalisté Kosova si vytvořili několik slibných příležitostí na srovnání, ale výborně chytající Matěj Kovář za svá záda nepustil ani jednu střelu. Postupně zlikvidoval příležitosti Marleka, Lushaka i Berishi.

V úterý odveta v Českých Budějovicích

„Matěj byl spolehlivý, střely ze střední vzdálenosti vykryl pohotově. Vyloženou šanci soupeř neměl, ale je pravda, že ve druhé půli byl určitě agresivnější a nebezpečnější než v první,“ dodal Suchopárek.

Po třech zápasech se český tým drží na čele tabulky kvalifikační skupiny G. Před dalšími zápasy má náskok tří bodů na druhé Slovince, kteří překvapivě dokázali vybojovat bod s Anglií, když smazali dvoubrankovou ztrátu z prvního poločasu.

V dalším duelu čeká jednadvacítku odveta s Kosovem, která odstartuje v úterý od 18 hodin. Znovu se bude hrát na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích, kde Češi zvládli i předchozí dva zápasy evropské kvalifikace. Nejprve porazili Slovince 1:0, poté Albánii 4:0.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.