11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Královna slalomu si v Rakousku dojela pro malý glóbus. Ani jsem to nevěděla, smála se Vlhová

Slovenská sportovkyně roku a jedna z nejlepší lyžařek současnosti bude na úterní slalom ve Schladmingu vzpomínat s velkým úsměvem. Dojela si druhá za americkou sokyní Shiffrinovou, díky výkonu ale získala podruhé v kariéře malý glóbus. Podle svých slov prý v cíli nic nevěděla, je za něj ale moc šťastná.

Lyžařská star Petra Vlhová má za sebou poslední slalom před olympijskými hrami v Pekingu. Slovenska, stejně jako její kolegyně, vyrazila do horského střediska ve Schladmingu. A celkem se jí dařilo, o triumf ji sice připravila Mikaela Shiffrinová, i tak ale Vlhová může slavit.

Podruhé v kariéře jí totiž patří malý glóbus za disciplínu. Stejně jako v roce 2020 jsou její představení ve slalomu přímo ohromující a tentokrát vede pořadí o 220 bodů. Vlhová má ve slalomu, kterých je odjeto sedm z devíti, 660 bodů, druhá Shiffrinová jich má jen 440.

Vlhová měla namířeno na nejvyšší stupínek i v Rakousku, bohužel pro ni se ale vydařilo kolo i Shiffrinové, která proměnila páté místo ve zlatou medaili. Slovenku, která vyhrála pět ze sedmi dosavadních slalomů, překonala o 15 setin.

„Je neskutečné závodit proti Mikaele. Navzájem se posunujeme dál. Gratuluju,“ poblahopřála své soupeřce, která má na kontě už 47 slalomových vítězství, Vlhová.

Jsem šťastná, hlásí Vlhová

Když Vlhová dojela do cíle, o vítězství malého glóbu jí přišel rychle informovat sourozenec. „V cíli mi bratr řekl: Vyhrála jsi glóbus. Ani jsem to nevěděla a jsem moc šťastná,“ říkala Slovenka po závodě. Malý glóbus získala, jak už bylo řečeno, i v roce 2020.

Kromě Vlhové zasáhla do závodu i česká jezdkyně Martina Dubovská, té se ale trať v Rakousku nepovedla. Už sice na rozdíl od dvou předešlých závodů dojela, její výkon ale stačil pouze na 18. místo.

Takhle nějak dopadl poslední slalom před olympijskými hrami. Další závod je v plánu 9. února v Pekingu.

• Slalom ve Schladmingu – ženy: 1. Shiffrinová (USA) 1:32,66 (45,70+46,96),2. Vlhová (SR) -0,15 (45,28+47,53), 3. Dürrová (Něm.) -0,93 (45,55+48,04), 4. Mairová (Rak.) -1,05 (46,52+47,19) a Rastová (Švýc.) -1,05 (46,03+47,68), 6. Popovičová (Chorv.) -1,38 (46,42+47,62), 7. Holtmannová (Nor.) -1,50 (46,30+47,86), 8. St. Germainová -1,51 (46,99+47,18), 9. Smartová (obě Kan.) -1,68 (46,61+47,73), 10. Tvibergová (Nor.) -1,72 (46,92+47,46), …18. Dubovská -2,42 (47,28+47,80), v 1. kole 36. Capová (obě ČR) 48,50.
    • Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 9 závodů): 1. Vlhová 660 b., 2. Shiffrinová 440, 3. Holdenerová (Švýc.) 321, 4. Dürrová 312, 5. Liensbergerová (Rak.) 272, 6. Buciková (Slovin.) 191, …15. Dubovská 108.
    • Průběžné pořadí SP (po 20 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 966, 2. Vlhová 911, 3. Goggiaová (It.) 657, 4. Hectorová (Švéd.) 582, 5. Holdenerová 408, 6. Brignoneová (It.) 407, …39. Dubovská 108, 67. Ledecká (ČR) 51.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.