8 C
    Středa 24. dubna 2024

Krach favoritů. Ligu na úvod ozdobilo několik překvapení, pražská S bez bodů

Sparta, Slavia, Jablonec, Ostrava a Pardubice. To není výčet elitního pořadí české fotbalové ligy, ale paradoxně týmů, které v prvním kole zůstaly bez bodů. Jen jeden za remízu získaly další favorizované celky Plzeň či Slovácko. První kolo? Festival překvapení na úkor favoritů.

Načal to už ostravský Baník. Návrat kouče Pavla Vrby do Ostravy proběhl neslavně. Šest a půl tisíce diváků povětšinou jen nevěřícně sledovalo, jak olomoucká Sigma postupně nastřílela tři branky a jasně zvítězila 3:0.

„S hráči jsme si v šatně hned po utkání některé věci museli vyříkat. Řekl jsem jim, že s podobnými výkony na nějaké dobré umístění můžeme zapomenout. Tohle může stačit tak na střed tabulky, kdo ví jestli,“ mračil se po utkání Vrba.

Selhal i obhájce titulu z Plzně. Viktoria nenavázala na povedená pohárová vystoupení a z Teplic odjížděla jen s bodem za remízu 2:2. Ani ten však mít nemusela. Když už stáhla náskok domácích po dvou gólech Urbance, mohl stejný hráč v nastavení z penalty zkompletovat hattrick. Západočechy zachránil brankář Staněk.

„Je to pro nás varování do dalších utkání. Poučení je takové, že pokud chceme být úspěšní, musíme hrát po celý zápas stejně jako ve druhé půli,“ zhodnotil plzeňský kouč Michal Bílek.

Nedělní program znamenal zkázu pražských S. Pražská Slavia se obávala, že ji celek z Gibraltaru v předkole Evropské konferenční ligy moc neprověřil. A měla pravdu. Hradec Králové ji podruhé za sebou porazil, tentokrát 1:0. Jediný gól dal v 54. minutě Daniel Vašulín, vicemistr prakticky neměl pořádnou gólovou šanci.

„Nedali jsme gól, jsem nespokojený a strašně zklamaný. Je to první kolo, přijela sem spousta lidí, měli jsme tu domácí prostředí a na můj vkus jsme předvedli hrozně málo. Zápas si vyhodnotíme, ale ve čtvrtek nás proti Panathinaikosu bude čekat úplně jiné utkání s jiným průběhem,“ narazil trenér Slavie Jindřich Trpišovský na čtvrteční souboj třetího předkola EKL.

Vyhořel také Jablonec. Severočeši se těšili, že dají zapomenout na loňské trápení, kdy do posledního kola bojovali, aby se úspěšně vyhnuli baráži. Start nového kouče Davida Horejše však byl trpký. Jablonec prohrál doma s Bohemians vysoko 0:3.

Černý víkend favoritů uzavřela pražská Sparta. Fanoušci na ni nezanevřeli ani po selhání v předkola EKL s norským soupeřem. Na Letnou dorazilo přes 13 tisíc příznivců, kteří sledovali, jak Slovan Liberec po dvaceti minutách vede 2:0. Domácí se z ledové sprchy oklepali a čtvrthodiny před koncem snížil Daněk, to ale bylo ze strany Sparty vše. V závěru ji ještě oslabil Kuchta, který dostal červenou kartu, když kopl do hlavy brankáře soupeře.

„Druhá půle se mi hodně líbila. Bohužel jsme už ale nestihli vyrovnat,“ dodal sparťanský kouč Brian Priske.

Fotbalová liga začala zajímavě. Příště jede Sparta do Budějovic, Slavia hostí Zlín, Plzeň hostí Pardubice a Boleslav vyzve Jablonec.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.