11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Ještě nekončíme, hlásí hradečtí hokejisté po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů

Poslední český zástupce v hokejové Lize mistrů pokračuje. Hradec Králové vyřadil švédský Färjestad 4:2 po prodloužení a těší se na čtvrtfinále.

Mountfield odjížděl z prvního zápasu ze Švédska s hořko sladkými pocity. Porážka 3:4 sice znamenala slušnou a hratelnou pozici do odvety. Východočeši ale prohospodařili vedení 3:1.

Sebevědomí si však český celek přenesl i do domácího zápasu. V něm v polovině utkání vedl už 3:0 po trefách Kevina Klímy, Cingeľa a Pilaře. Jenže Švédové se nevzdali a díky trefám Lawnera a Lindqvista určili stav na 3:2 po šedesáti minutách.

A při součtu výsledků to znamenalo prodloužení. To ukončil na startu 68. minuty svým druhým gólem v zápase Lukáš Cingeľ a poslal Hradecké mezi nejlepších osm.

V prodloužení byl kopec šancí na obou stranách, mohl to dát kdokoliv. Jsem rád, že to tam padlo nám. Jeremie Blain mi pěkně posunul puk ve středním pásmu. Já jsem si ho trošku podržel a snažil se střílet přes obránce,“ popsal Lukáš Cingeľ svoji rozhodující trefu.

Přestože Mountfield znovu ztratil nadějný náskok, slovenský forvard to odůvodňoval hlavně kvalitou švédského soupeře.

Myslím, že celý zápas jsme plnili to, co jsme řekli. Färjestad hrál ale výborně, přece jenom je to mistr švédské ligy. Byla to těžká série, věděli jsme, že mají skvělé přesilovky. Oslabení jsme ale hráli super, i když jsme v nich nějaké góly dostali,“ naznačil.

Hradečtí potvrdili, že se jim na švédské soupeře daří. Už ve skupině předčili také hvězdnou Frölundu. Po postupu si tým užíval velkou euforii.

Je to fakt super, ale ještě není konec. Není to tak, že jsme vyhráli, postoupili, a tím to pro nás končí. Chceme jít dál a budeme se na to soustředit,“ zdůraznil.

Soupeř posledního českého zástupce v soutěži bude známý ve středu pozdě večer. Bude jím lepší z dvojice Zug a Mnichov. Švýcarský celek bude v domácí odvetě hájit výhru 5:1 z ledu německého soupeře. Je tak pravděpodobné, že Mountfield vyzve Švýcary v sestavě s českým soupeřem Janem Kovářem.

Myslím si, že to je jedno. Teď už bude hokej náročný tak či tak. Možná bychom ale mohli ve finále dostat Frölundu,“ navrhl útočník a hrdina odvety Cingeľ.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.