8 C
    Středa 24. dubna 2024

Jedním slovem ostuda. Angličané doma schytali nejhorší prohru od roku 1928, ničili i Němci

To, co začalo jako nevinný úterní fotbalový večer, skončilo trapasem. Anglická fotbalová reprezentace před jedenácti dny prohrála s Maďarskem venku, teď musela skousnout porážku také doma. Tentokrát však způsobem, který se zapíše do historie. Čtyři góly na svém vlastním hřišti dostali Angličané naposledy před 94 lety.

Konec sezony se nese ve znamení zápasů Ligy národů. Ať už s ní fotbalisté souhlasí, nebo ne, na trávník se k mezinárodním soubojům vydávat musejí. Anglii čekal podruhé během několika dní soupeř z Maďarska, se kterým předminulý týden poprvé v tomto století prohrál. Teď byl výsledek ještě horší.

Outsider nastoupil na stadion Molineux ve Wolverhamptonu se vší parádou, po prvním poločase vedl o jeden gól a na tempu se rozhodl neubírat ani v dějství druhém. Výsledkem byly další tři góly, Anglie nedala ani jeden jediný a prohrála rozdílem třídy. Naposledy podobným způsobem doma vyhořela v roce 1928, kdy nestačila na Skotsko v poměru 1:5.

Gólové hody v režii Maďarska zajistily zemi na jih od Slovenska vedoucí příčku ve skupině smrti, ve které kromě těchto dvou výběrů hrají také Němci a Italové. Naopak Anglie je beznadějně poslední, ve čtyřech zápasech získala pouhý bod, šest gólů dostala a dala jen jeden jediný. Formu před listopadovým a prosincovým mistrovství světa má tak více než hrozivou.

Rozebrání anglického týmu na šroubky řídil Sallai, který se stal prvním hráčem Maďarska po 69 letech a od doby Ference Puskáse, kterému se na Ostrovech podařilo dát v jednom zápase dva góly.

Německo rozneslo Itálii na kopytech

Velké věci se děly také ve druhém zápase skupiny. Německo na své půdě v Mönchengladbachu po třech remízách konečně vyhrálo, navíc podobně jako Maďarsko velkým rozdílem. Italové dostali pět gólů, což je nejhorší počin od roku 1957, kdy jejich tým nestačil na Jugoslávii. Výsledek byl tehdy 1:6.

Liga národů – skupina A3:

• Anglie vs. Maďarsko 0:4 (0:1). Góly: 16. a 70. Sallai, 80. Nagy, 89. Gazdag.
    • Německo vs. Itálie 5:2 (2:0). Góly: 10. Kimmich, 45.+4 Gündogan, 51. Müller, 68. a 69. Werner – 78. Gnonto, 90.+4 Bastoni.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.