5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Jako z říše snů. Haaland top gólem zničil bývalé kolegy, Messi vytvořil dva rekordy

Další pracovní den, další pestrý večer plný fotbalu, další krásné příběhy. Středeční porce zápasů Ligy mistrů nabídla fotbalovým fanouškům pohled na zajímavé zápasy, krásné góly a situace, nad kterými zůstával rozum stát. O to hlavní se postaral Erling Haaland, který dost možná nejhezčím gólem kariéry položil bývalé spoluhráče z Dortmundu.

Po Barceloně, Bayernu nebo Liverpoolu se ve středu dostaly do akce v Lize mistrů také další evropské velkokluby. V čele s Juventusem, Realem Madrid, Chelsea, Paříží nebo Manchesterem City. A podobně jako o den dříve se i tentokrát bylo na co dívat. Hlavní role? Norský snajpr Erling Haaland ze Citizens.

Nová posila anglického giganta se včera postavila proti svým bývalým týmovým kolegům z Borussie Dortmund. Na Etihad Stadium jeho tým až do 80. minuty prohrával, pak ale nastartoval velkolepý obrat. Právě Haaland měl prsty, tedy spíše nohy, v dokonání comebacku gólem jako z říše snů. Zakončení á la Zlatan Ibrahimovič položil německý klub, v jehož dresu zářil v minulých letech.

„Nezastavili mě, skóroval jsem,“ pousmál se po utkání Haaland, který gól proti Dortmundu neslavil. Borec, který dal ve 8 soutěžních zápasech za City už 13 gólů, znovu potvrdil své kvality. Ty, které mají jen ti nejlepší z nejlepších. „Všichni jsme byli za míčem, tam, kde jsme být měli. Ale nikdo nezavřel zadní tyč a Erling je prostě Erling,“ řekl Mats Hummels z BVB.

Jeho „let za gólem“ přirovnávají experti k těm, kterými se prezentoval Zlatan Ibrahimovič nebo Johan Cruyff v dobách své největší slávy. I díky Haalandovi mají Citizens po dvou zápasech šest bodů a vládnou tabulce skupiny G.

Rekordman Messi, Juve bez bodu

Nebyl to jen zápas Manchesteru City a Dortmundu, ve kterém se bylo na co koukat. Zajímavou podívanou přinesla třeba také bitva mezi Maccabi Haifou a Paris Saint-Germain. Francouzský šampion vyslal do Izraele všechny hvězdy v čele s Mbappém, Neymarem a Messim. A ty divákům připravili skvělou show.

Do vedení se sice dostali domácí, pak ale po obratu slavila zisk tří bodů Paříž. Činil se zejména Lionel Messi, který v zápase překonal hned dva rekordy. Jako první hráč v historii skóroval v 18 sezonách Ligy mistrů, navíc proti celkem 39 soupeřům. Což je maximum. K tomu všemu si navíc připsal také asistenci na trefu Mbappého. Jeho Paříž nakonec vyhrála 3:1.

Jak dopadly další zápasy? Juventus je po domácí prohře s Benficou stále bez bodu, znovu ztratila také Chelsea, která na svém hřišti jen remizovala se Salcburkem, trápil se také Real, ten ale na rozdíl od svých soupeřů zvítězil. Až v 80. minutě souboje s Lipskem se nádherně trefil Valverde, po něm dovršil vítězství Marco Asensio.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.