5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Hodně sladká brambora. Krčmář si v Östersundu dojel pro čtvrté místo ve stíhačce

Česká výprava biatlonistů bude na první závody Světového poháru vzpomínat s úsměvem. Na trati ve švédském Östersundu se dařilo jezdcům v kategorii žen i mužů. Triumf má v kapse Markéta Davidová, parádní výsledek ale zajel třeba i Michal Krčmář. Ten v nedělním stíhacím závodě dojel na parádním čtvrtém místě.

Po prvním závodě letošní sezony Světového poháru česká sportovní veřejnost slavila. Markéta Davidová ovládla úvodní vytrvalostní závod a po prvním víkendu měla ve vlastnictví žlutý dres pro lídryni celého pořadí. O ten bohužel v dalších závodech přišla, i tak jde ale o pecku.

Na výborný výkon své krajanky navázal následující týden Michal Krčmář. Ve sprintu sice dojel patnáctý, následná stíhačka mu ale vyšla parádně. Prodral se před jedenáct míst a i díky slušné střelbě dojel na konečné čtvrté pozici. Po závodě hýřil nadšením.

„Tohle je pro mě hodně sladká brambora. Věděl jsem, že mám v závěru za sebou samé silné koně, tak jsem si chtěl pohlídat finiš, abych do cílové rovinky vjel z první pozice v tom kvartetu. Viděl jsem, že na to mám, což je super pocit,“ prozradil českým médiím Krčmář.

Chvála se hrnula ze všech stran a radost měl samozřejmě také kouč Ondřej Rybář. „Jsem moc rád, jak si Bimbo vedl celou stíhačku, počínal si zkušeně s rozmyslem a přitom svižně ve stopě i na střelnici. Zaslouží si za ni absolutní pochvalu. Jeho čtvrté místo je nádherný, žádný důvod k pláči,“ myslí si.

Dvacet ran, jedna mimo

Co ke čtvrtému místu Krčmáře vedlo? Kromě rychlého běhu zejména přesná střelba. Český biatlonista namířil svou zbraň na terč celkem dvacetkrát a minul jen jednou. Což je super výkon. Navíc byla střelba i rychlá, což na výkonu Krčmáře ještě přidalo.

Stíhačku opanoval norský rychlík Christiansen, za ním dojel na druhém místě lídr šampionátu Švéd Samuelsson. Bronz bral francouzský biatlonista Jaquelin, který měl na Krčmáře náskok více než 40 vteřin. Dalších Čech, Jakub Štvrtecký, dojel na 54. místě.

• 1. Christiansen (Nor.) 30:14,8 (1), 2. Samuelsson (Švéd.) -9,8 (4), 3. Jacquelin (Fr.) +11,0 (3), 4. Krčmář (ČR) -51,5 (1), 5. Seppälä (Fin.) -52,1 (1), … 54. Štvrtecký (ČR) -4:51,5 (8).

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.