5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Fenomenální Szczęsny vychytal penaltu a zařídil polský triumf nad Saúdy

Impozantní show předvedl v bitvě se Saúdskou Arábií golman Polska Wojciech Szczęsny. Nejenže vychytal penaltu Al Dawsarimu, lapil i následnou dorážku, i proto zatím drží na turnaji čisté konto. Už téměř dvě stě minut. O jediné dvě branky v zápase se postarali Zielinski s Lewandowskim, Poláci vyhráli 2:0.

Mistrovství světa v Kataru střídá nezáživné bezbrankové remízy s úchvatnými, zábavnými a až do poslední vteřiny napínavými duely. Írán rozhodl proti Walesu až v 98. minutě, oproti tomu na první pohled atraktivní boj USA – Anglie neviděl jedinou trefu, co víc, ani pořádnou střeleckou příležitost. Utkání Polsko versus Saúdská Arábie se ale mezi ta pohledná klání zařadit určitě dá.

Sympatičtí Saúdové si v prvním zápase na MS překvapivě vyšlápli na Messiho a spol., nyní měli v plánu zaskočit i Poláky. V první půli vypálili na evropskou svatyni hned třikrát, gól to však nepřineslo.

Záhy se radoval soupeř. Orlové se dostali do rychlého brejku a Lewandowski měl na noze svůj premiérový gól na světovém šampionátu. Branku Saúdské Arábie sice přeběhl, míč ale pohotově vrátil na malé vápno, kde už stála opora Neapole v podobě Piotra Zielinskiho a ta otevřela skóre.

Těsně před pauzou dostali Saúdové unikátní možnost vyrovnání z diskutabilně odpískané penalty. Hrdina zápasu Wojciech Szczęsny ale pokus Al Dawsariho vyrazil, zcela spektakulárně pak vychytal i následnou dorážku. Poláci o půli vedli.

I přesto, že vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli znovu lepší fotbalisté asijského celku, gól vsítilo Polsko. A konečně se dočkal Robert Lewandowski. Jeden z nejlepších útočníků světa využil defenzivní chybu soupeře a propálil Al Owaise.

Dvě nastřelené tyčky tak výběr kouče Michniewicze mrzet nemusely, soused České republiky vyhrál 2:0.

Austrálie zaskočila Tunisko

Na programu byl i souboj Austrálie s Tuniskem. Klokani, kteří padli s Francií 1:4, si chtěli spravit náladu a ukončit dlouhé dvanáctileté čekání na výhru na MS. Africký výběr si také nevedl nejlépe, ještě nedal gól, v úvodním zápase remizoval s Dánskem.

A střelecké ticho neprotrhlo Tunisko ani proti Austrálii. Přestože měli fotbalisté ze severní Afriky v utkání více střel na branku, zářez na pažbu slavili jen protinožci. Ve 23. minutě se prosadil Duke a Austrálie si tenký náskok pohlídala. Vyhrála 1:0 a přiblížila se postupu ze skupiny.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.