15.8 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Druhý zápas, první klopýtnutí. Český tým proti Švédsku na super sérii nenavázal

Nejprve v sobotu jasná výhra nad Velkou Británií, o den později zklamání. Takhle nějak by se dal popsat úvod mistrovství světa z pohledu českého národního týmu. Hala ve finském Tampere přihlížela vysoké prohře Čechů se Švédy, zejména po nevyužitých šancích a mnohých chybách triumfovali Seveřané 5:3.

Celkem slušný začátek a jasná výhra nad reprezentací z Britských ostrovů, pak návrat zpátky na zem se Švédskem. Český tým porazil neoblíbeného skandinávského soupeře na Českých hrách, pak ho přejel také na těch Švédských. Do třetice to ale podle představ nevyšlo. Češi na MS premiérově padli.

Všechno začalo slušně, už v 7. minutě se trefil Krejčí a Češi se ujali vedení. To vydrželo téměř celou třetinu, pár desítek vteřin před koncem ale udeřil švédský Asplund. A chod zápasu jako by se v ten moment zvrátil. Švédsko vyhrálo další třetinu 3:1, v té posledním jim nevadila ani další remíza.

Rozhodlo se ve druhém dějství, kdy dali Švédové za necelých 9 minut tři góly a vyhnali z branky Karla Vejmelku. Kouč Kari Jalonen tak stihl během dvou zápasů vystřídat všechny tři gólmany. „Měl jsem pocit, že bychom je měli vystřídat a nějak vrátit energii zpět do naší hry,“ říkal po zápase. Jenomže to se bohužel nepovedlo.

Hvězdná druhá lajna (zatím) nefunguje

Ostrými pálí Blümel z první formace, už 6 asistencí má na kontě jeho kolega z lajny Roman Červenka. Ta druhá ale zatím očekávání nenaplňuje. Tomáš Hertl a Jakub Vrána zatím nedali ani gól, děkovat mohou tak maximálně Tomáši Kundrátkovi, který čekání lajny na první gól proti Švédsku prolomil.

„Myslím, že první dva zápasy na turnaji ve Stockholmu nebyly špatné. Ale dnes jsme si toho nevytvořili moc. Nebyli jsme častokrát v útočném pásmu. Je na nás, abychom to zvedli, protože zatím týmu vůbec nepomáháme,“ říkal po zápase v rozhovoru pro Sport.cz útočník Tomáš Hertl.

Kanonýr San Jose ale doufá, že se vše zlepší. „Řekneme si o pár chybách a musíme se připravit na další zápasy. Každý z nich bude těžký. Musíme zapomenout a začít znovu. Hlavně naše lajna a já musí předvádět lepší výkony a pomoct týmu,“ myslí si.

Pilovat může dnes, kdy má český tým den volna. Zítra už jde znovu do akce proti Rakousku.

• Česko vs. Švédsko 3:5 (1:1, 1:3, 1:1). Góly a asistence: 7. Krejčí (Červenka), 38. Kundrátek (Červenka, Jiříček), 46. Blümel (Červenka, Šimek) – 20. Asplund (Bemström, Wallmark), 23. Bemström (Wallmark, E. Gustafsson), 26. Bromé, 29. Asplund (E. Gustafsson), 45. A. Bengtsson (Bromé).

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.