8 C
    Středa 24. dubna 2024

Dramatizace. Tampa odčinila debakl, smázla Colorado a snížila sérii. Palát je při chuti

Nejprve neúspěšné drama až do poslední vteřiny, poté drtivá porážka a pád na zem a nyní velmi přesvědčivá výhra. Takové je finále NHL pro Tampu Bay. Tým kolem Ondřeje Paláta zvládl třetí bitvu s Avalanche a dokázal zvítězit 6:2, a tak snížit sérii na 1:2.

Podobně jako v Denveru šlo sice do vedení mužstvo, v němž působí i Pavel Francouz, a to po skrumáži těl před domácí brankou. Landeskog propašoval kotouč až do sítě poté, co jej nepříjemně na Vasilevskiyho nahodil Rantanen. Nicméně Tampa Bay se dokázala zmobilizovat a začala sypat jednu branku za druhou.

Nejprve se s velkou dávkou štěstí prosadil domácí Cirelli, na něj navázal ještě v první dvacetiminutovce ve skvělé formě hrající český střelec Ondřej Palát. Hvězda, jež spatřila světlo světa v našich luzích a hájích, dostala na pravý kruh precizní pas od Stamkose a pohotově zavěsila. 2:1 pro Tampu.

Hned ve 22. minutě zvýšil vedení Paul, znovu se jednalo o pohotovou střelu, tentokráte však z kruhu levého. Landeskog sice svým druhým zářezem na pažbu v utkání skóre korigoval, ale Lightning pokračovali v krasojízdě.

Stamkos dal spektakulární gól z otočky a Maroon zvýšil bekhendem v polovině zápasu již na 5:2. Colorado dorazil poté ještě ve druhé třetině po vynikajícím pasu od Paláta ikonický Perry a Lightning si došli pro hladkou výhru 6:2

Kuempera nahradil po čtvrté inkasované brance Čech Francouz, což by mohlo znamenat, že by Pavel chytal příště od začátku. Nechme se překvapit.

Víme, čeho jsme schopni, zní z úst kapitána Lightning

Steven Stamkos, kapitán Tampy Bay, byl pro debaklu v Denveru vystaven velkému tlaku, zejména pak ze strany fanoušků. Jedna americká reportérka se forvarda modrobílých po třetí bitvě tázala, proč někteří lidé Lightning po neúspěších v Coloradu odepisovali. Stamkos všem zavřel ústa, neboť odpověděl: „Upřímně, lidé si mohou říkat vše, co chtějí,“ začal Steven.

„Ale my moc dobře víme, jaké kluky máme v šatně. Čeho jsme schopni. Věděli jsme, že nám pomůže, když se vrátíme domů. Poženou nás naši fanoušci, nepochybovali jsme o tom, že bychom měli prohrát i třetí duel. Zahráli jsme skvěle a dobře jsme se vrátili do hry o Stanley Cup,“ podotkla hvězda.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.