8.6 C
    Úterý 23. dubna 2024

Dlouhá stopka za plivanec. Krmenčík červenou nedostal, přesto bude pykat

Střelecky v exotické fotbalové destinaci pookřál, zároveň o sobě ale v předposledním kole dal Michael Krmenčík vědět také jinak. Kromě toho, že asistoval u vítězné branky, se dostal na hlavní strany sportovních plátků po celé Indonésii kvůli plivanci do obličeje soupeře z Bornea. Kvůli tomu teď vynechá šest zápasů.

Pět branek v deseti zápasech, k tomu také jedna asistence. Takový je zatím účet Michaela Krmenčíka v týmu Persije Jakarta. Indonéská nejvyšší fotbalová soutěž se stala jeho novou domovskou destinací letos v létě. Mimo góly už na sebe ale bývalý hráč Plzně, Slavie nebo belgických Brugg dokázal upozornit také jinak.

Nepříjemnosti musí řešit od dvanáctého kola, které bylo na programu na začátku prosince. Krmenčík řešil potyčku se soupeřem z Bornea. Český kanonýr a kapitán protivníkova týmu Diego Michiels po sobě šli téměř od začátku zápasu, všechno pak vygradovalo pár minut před koncem. Jako první udeřil Michels, který plivl Krmenčíkovi za krk.

To si Krmenčík nenechal líbit a plivl svému sokovi do obličeje. Ten ho následně udeřil do krku a dostal červenou kartu. Český forvard viděl na rozdíl od Michielse pouze kartu žluté barvy. Po zasedání disciplinární komise už ale tak veselý být nemůže. Nezahraje si totiž několik zápasů, do akce se může vrátit až na konci ledna příštího roku.

Osm a šest

Nedělní rozhodnutí disciplinárky Krmenčíka rozhodně nenadchlo. Nezahraje si totiž celkem šest zápasů, poprvé může naskočit znovu do akce až v zápase, který je na programu 26. ledna. A jeho sok Michiels? Ten dostal trest na zápasů osm. „Hráči se chovají jako boxeři, takže pokud chcete být boxery, vypadněte ze hřiště a běžte do ringu,“ pronesl ihned po zápase šéf tamní disciplinární komise Erwin Tobing.

Vedle trestů ve formě stopky na několik zápasů musí oba hlavní aktéři zaplatit také pokutu. Ta se při prvním pohledu tváří jako velice tučná. Krměnčík a Michiels mají zaplatit deset milionů indonéských rupií. Pravdou ale je, že tak hluboko do kapsy sahat nemusejí. V českých korunách se rovná částka zhruba 15 tisícům.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.