8 C
    Středa 24. dubna 2024

Devět kusů Liverpoolu, Haalandův hattrick č. 13. Anglie sledovala gólové galeje

Mimořádně plodné kolo sledovali fanoušci anglické nejvyšší soutěže. K vidění sice bylo několik jednobrankových remíz a výher o jeden gól, kdo si ale zapnul duely Liverpoolu a Manchesteru City, musel být nadšený. Reds vyhráli děleným nejvyšším rozdílem v historii ligy a Citizens otočili zápas z 0:2 na 4:2.

Už čtyři kola odkroutila od svého začátku nová sezona Premier League. Podle mnohých nejlepší ligová soutěž světa zatím nabízí parádní podívanou, při které není nouze o góly, dramata a zajímavé momenty. O víkendu se jich urodilo hned několik, mezi všemi však vyčnívá zápas Liverpoolu s Bournemouthem.

Žhavý kandidát na zisk mistrovské trofeje se startem ročníku protrápil. Během prvních třech kol zapsal dvě remízy a jednu porážku od outsiderů z Manchesteru United v derby severozápadu. Chuť si Reds chtěli spravit proti Bournemouthu. A to se jim povedlo přímo dokonale. Výhra 9:0 se zařadila mezi ty nejdrtivější, které kdy byly v dějinách Premier League k vidění.

Faktem je, že se udály pouze třikrát, v roce 1995 porazil Manchester United slabý Ipswich, pak dvakrát prohrál tímto rozdílem Southampton. V roce 2019 doma s Leicesterem, pak venku na půdě United o dva roky později. K těmto týmům se teď přidal také Liverpool, který dominoval utkání od začátku do konce.

„Ale pozor, nechtěli jsme Bournemouth ponížit,“ pronesl po zápase kouč Jürgen Klopp. Ten může být spokojený i s tím, že se trefilo celkem šest hráčů Liverpoolu včetně dvougólových hrdinů Firminha a Díaze.

Báječná otočka v podání City

Vypadalo to bledě, po 21 minutách Manchester City doma prohrával s Crystal Palace o dva góly. Po hřmění v kabině o poločase se ale všechno změnilo. Obrat nastartoval Bernardo Silva, po něm třikrát udeřil novic v kabině Citizens Erling Haaland a bylo hotovo. Hlavně norský snajpr po utkání zářil štěstím.

Bývalý hráč Salcburku a Dortmundu pokračuje v Anglii ve šlépějích svého otce Alfieho, který v devadesátých letech kopal za City, Leeds nebo Nottingham. Během své štace na Ostrovech dal celkem 18 branek, jeho synek ho ale bude chtít překonat. „Táta mi pravděpodobně řekne, že má víc gólů v Premier League, takže ho budu stíhat,“ smál se Erling Haaland po utkání.

Na kontě už má 6 gólů v lize, k tomu nasázel už 13. hattrick kariéry. Na to, že mu je teprve 22 let, už toho dokázal stihnout opravdu hodně.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.