15.8 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Další výhra, ale i ztráta snajpra Klimenta. Plzeň v lize dál kraluje a natahuje sérii

Fotbalisté Viktorie Plzeň odčinili senzační ostudu z domácího poháru. V první lize porazili Baník Ostrava 3:1, ale do konce podzimu zřejmě přišli o útočníka Jana Klimenta.

Plzeňští fotbalisté udělali ve 13. kole první ligy maximum pro to, aby její fanoušci zapomněli na senzační vyřazení z domácího poháru od Hlučínu. Porážka od třetiligového celku byla snad pro všechny šokem.

V první lize naopak Viktoria znovu prodloužila svoji sérii 34 zápasů v lize bez porážky. Zároveň se díky výhře 3:1 nad ostravským Baníkem dobře naladila na středeční domácí souboj s Interem Milán v Lize mistrů.

Plzeň byla od úvodu aktivnější. Už v první minutě trefil tyčku Kliment. V minutě sedmé dorazil do sítě Kalvach střelu Chorého. Na konci úvodní dvacetiminutovky zvýšil vedení domácích Kliment.

Stav se znovu měnil až po hodině hry, kdy Baníku dal naději po závěru ve vápně Almási. Poslední slovo měl však úřadující mistr, který na konečných 3:1 určil stav po trefě Mosquery.

Je to velmi důležité vítězství a je to pro nás i taková vzpruha po středě, kdy jsme vypadli z MOL Cupu. Pro nás byla velká rána, že jsme utkání v Hlučíně nezvládli, ale teď to byla výborná odpověď. Ve druhé půli Ostrava měla víc ze hry, my jsme pozorně bránili. Jsme spokojení, že jsme zvládli další těžké utkání,“ zhodnotil kouč Plzně Michal Bílek.

Pouze radosti však Plzeňští po utkání neřešili. Tížil je hlavně zdravotní stav útočníka Jana Klimenta, který musel odstoupit deset minut po vstřelené brance. Při sprinterském souboji odpadl kvůli zadnímu stehennímu svalu.

Píchlo ho ve svalu. Myslí si, že trošku níž než předtím. Uvidíme po vyšetření. Ale nevypadá to dobře,“ přidal kouč Bílek.

Absence se v nabitém programu pro Západočechy množí. Nedávno podzim skončil pro Jana Kopice, teď bude zřejmě to samé platit pro jeho jmenovce Klimenta. Mimo hru jsou aktuálně i Jan Sýkora a Radim Řezník.

Plzeň je tak v nejvyšší soutěži dál první před pražskými „S“. Ze 12 letošních zápasů jen dvakrát remizovala, ostatní souboje vyhrála. Po středečním šlágrem v Evropě s Interem Milán čeká Viktorii v dalším ligovém kole souboj na hřišti Zlína. I když to v pohárech Plzni moc nejde, v lize ale šlape.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.