14.1 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Další Pastova paráda. Český střelec přispěl k triumfu nad Krakeny luxusním gólem

Hokejisté Bostonu Bruins zvládli vyhecované a dramatické utkání v Seattlu, díky brankám Carla s DeBruskem v závěru zvrátili nepříznivý vývoj a duel opanovali poměrem 6:5. Senzační gól dal David Pastrňák, skóroval i Krejčí po souhře se svými krajany z lajny.

Climate Pledge Arena v Seattlu explodovala radostí již v první minutě utkání, po spolupráci McCanna s Dunnem rozvlnil Swaymanovu síť Matthew Beniers. V úvodní dvacetiminutovce ale stihli hosté srovnat, ke slovu se dostala česká lajna.

David Pastrňák nejprve vypálil z ostrého úhlu na Grubauera, kotouč ale mezi třemi tyčemi neskončil. Rodák z Havířova tak následně branku objel, nahrál Zachovi a ten poslal z otočky puk na osamoceného Krejčího na levém kruhu. Muž, jenž nedávno slavil tisící start v NHL, napřáhl, z první vystřelil a vyrovnal na 1:1.

Zkraje druhé třetiny si Krakeni vzali vedení Vincem Dunnem zpět, nicméně poté předvedl český šikula s číslem 88 na zádech naprosto impozantní akci.

David Krejčí vybídl na půli hřiště přihrávkou do jízdy jmenovce Pastrňáka a šestadvacetiletý forvard se vydal podle hrazení do útoku. Téměř v rohu kluziště udělal kličku, prosmýkl se před Grubauera a rychlým švihem vsítil druhou branku Bruins. Z Pastrňákova manévru se motá hlava obráncům Seattlu možná ještě teď.

Obrat za pět dvanáct

Hráči nejmladšího celku v NHL pak poprvé v utkání poznali, jaké to je prohrávat. Marchand totiž zvýšil ve 29. minutě na 3:2. Netrvalo to ani minutu a hokejisté Seattlu díky gólu Oleksiaka vyrovnali. Přestřelka pokračovala, na 4:3 zvyšoval pro Bruins dokonce v oslabení veterán Patrice Bergeron.

Jenže domácí hnalo publikum a do kabin se šlo po druhé třetině opět za vyrovnaného stavu. Na 4:4 dával Swaymanovi gól z přesilovky Gourde.

Začalo se více bránit. Start poslední dvacetiminutovky byl spíše opatrnější. Krakeni si připravili svůj finální úder až na 56. minutu. Trefu Schwartze ale, bohužel pro Seattle, znegoval za 29 vteřin hostující Carlo, a na ukazatelích tak opět svítilo nerozhodné skóre. Konkrétně 5:5.

Boston byl hladový. A dokázal domácí zlomit. Euforii rozpoutali MvAvoy s DeBruskem. První jmenovaný nahodil puk z modré čáry a golmanovi clonící DeBrusk jej šikovně tečoval k tyči. Bruins vyhráli 6:5, Pastrňák má na kontě již 42 tref.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.