5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Další impozantní akce české lajny. Bídná série Bruins minulostí, Zacha kraloval

Vedoucí tým NHL ukončil šňůru tří nepovedených utkání dominantní výhrou nad Torontem. Medvědi z Bostonu přejeli Maple Leafs 5:2, dva góly dal Pavel Zacha. O druhou trefu rodáka z Brna se navíc opět postarala celá česká lajna.

Zatímco v první třetině branka nepadla, druhou dvacetiminutovku ozdobily góly hned tři. První navíc dal výběr z Bostonu ve vlastním oslabení, Toronto ztratilo v útočné třetině puk, hra se dostala za Samsonovovu branku a tam úspěšně bojoval Coyle s Fredericem. Centři Bostonu získali puk, předali jej na modrou Forbortovi a ten rozvlnil síť Maple Leafs.

Toronto však za necelé tři minuty vyrovnalo. A přímou asistenci na gól si připsal brankář Ilya Samsonov. Maskovaný muž domácího celku rozehrál puk přes celé kluziště až na Marnera, Kanaďan se vydal vstříc brance Bostonu a sám zavěsil. Bruins ale šli Carlem opět do vedení.

Třetí třetina ve znamení Pavla Zachy

Ve 43. minutě zvýšili medvědi na 3:1. Další zástupce České republiky v týmu Bostonu Jakub Lauko vybojoval ve vlastní třetině puk u hrazení a nahrál Greerovi. Levé křídlo čtvrté lajny se vydalo do útoku a byť ho doplňoval právě Lauko, rozhodlo se vypálit. A úspěšně, Samsonov kapituloval potřetí.

Maple Leafs se ještě nadechli k vyrovnání, ve 49. minutě skóroval po asistencích Holla s Giordanem Švéd Calle Jankrok, nicméně na víc už se domácí výběr nezmohl. Začal totiž úřadovat brněnský ďábel Pavel Zacha.

Jeho gól na 4:2 málem protrhl síť. Zacha si na modré vyměnil puk s McAvoyem, zasekl si puk před Brodiem, kterého svým manévrem poslal na led, a zpoza hranice kruhů vyslal tvrdý projektil přímo do branky modrobílých.

Pátou branku, kterou Boston uzavřel gólový účet utkání, pak provázela fenomenální akce českých spoluhráčů Davida Krejčího, Davida Pastrňáka a Pavla Zachy. Poslední dva jmenovaní se vydali do útočného pásma a napadali rozehrávku Toronta s cílem získat puk. A to se jim podařilo.

“Pasta” u mantinelu v levém rohu útočné třetiny vyhrál souboj se dvěma napadajícími hráči javorových listů a přihrál Davidu Krejčímu do středu kruhu. Sympaťák ze Šternberku poslal z první pas přímo na hokejku Pavla Zachy a ten na zadní tyči uklidil kotouč do branky.

Boston Bruins přerušili sérii tří proher a zapsali dva body do tabulky.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.