10.8 C
    Úterý 23. dubna 2024

Čtvrté EURO za posledních deset let. Lvíčata zdeptala Island, kouč chválil Kováře

Česká fotbalová jednadvacítka ubojovala v Českých Budějovicích bezbrankovou remízu s Islandem a postupuje na Euro. Kouč Suchopárek po zápase sice chválil Matěje Kováře, jenž předváděl fenomenální zákroky, ale byl i hodně kritický.

Duel na Střeleckém ostrově provázela řada nepřesností domácího výběru, Lvíčata často chybovala v rozehrávce a nevyužívala své ofenzivní šance. Islanďané se v první půli jen bránili, jejich jasné gólové šance přišly až v poločase druhém. A tam kouzlil golman Manchesteru United, nyní chytající ve Spartě, Matěj Kovář.

Nejvyloženější šanci zlikvidoval severskému mužstvu v nastavení celé bitvy, po dlouhém centru zleva totiž vyrazil nad břevno tvrdý volej Fridrikssona z malého vápna. Kovář tak zachránil plichtu 0:0 a díky výhře 2:1 z prvního zápasu mohla Lvíčata slavit postup na Euro.

Kovář nás zachránil, uvedl Suchopárek

Před třemi lety dotáhl na Euro devatenáctky, nyní se tak poštěstilo i jednadvacítce. Trenér Jan Suchopárek po utkání s Islandem hodnotil skvělého Kováře, ale i nepřesvědčivý výkon svých svěřenců: „Mužstvo pracovalo velmi dobře, ale tentokrát v tom rozhodujícím momentu někteří hráči nepodali optimální výkon,“ začal kouč.

„Myslím, že na hřišti bylo dost negativních emocí, které ovlivnily náš výkon. Na druhou stranu je potřeba vyzdvihnout kvality soupeře, které byly vynikající a jen díky Matějovi Kovářovi v brance jsme uhájili výsledek,“ smekl Jan Suchopárek před svým golmanem klobouk.

„Týmový výkon byl solidní, směrem do obrany určitě, byly tam i výborné individuální výkony. Ale pokud tam máte pět hráčů, kteří nejsou schopní potlačit ego z pohledu důležitosti zápasu a nedají do zápasu takovou kvalitu, kterou jistě mají? To se nesmí stát,“ postěžoval si lodivod Lvíčat.

Jan Suchopárek pak mluvil i o dobrém bránění: „Pustili jsme soupeře do nějakého tlaku, dostali se do šestnáctky v devíti lidech při standardních situacích, to je vždy velice obtížné. Matěj Kovář určitě zaslouží velký dík, ale myslím, že všichni gólmani, kteří v průběhu kvalifikace byli v týmu, pracovali výborně. Byla to naše velká výhoda, protože jsem se o ně mohli opřít v každém zápase,“ pochvaloval si kouč.

Na závěr si Suchopárek oddechl a zmínil čas na relax: „Potřebuji si dát odpočinek a trochu odstup. Mám z toho samozřejmě radost, protože jsme postoupili i na mistrovství Evropy devatenáctek před třemi roky. Ale v tom týmu je vlastně jen brankář. Ale myslím, že všechny změny se vyplatily, i díky nim se to dotáhlo do úspěšného konce,“ uzavřel trenér.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.