10.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Cíl je na dohled. Goggiaová bere glóbus za sjezd, celkové vedení upevnila Shiffrinová

Lyžařské středisko ve francouzském Courchevelu se dnes dopoledne stalo dějištěm posledního sjezdu letošního Světového poháru. Triumf bere Shiffrinová, malý křišťálový glóbus Goggiaová, činila se ale také Ester Ledecká. Česká „obojživelnice“ dojela na sedmém místě a celkově si ve sjezdu pojistila třetí příčku.

Konec lyžařské sezony se blíží mílovými kroky. Už jen tři závody schází do konce seriálu, který je letos extrémně napínavý. Na trati Eclipse ve Courchevelu se představily ty největší hvězdy spolu s Mikaelou Shiffrinovou ze Spojených států, která bojuje o celkové vítězství ve Světovém poháru s Petrou Vlhovou.

Bitva slovenské a americké lyžařky už je ale víceméně rozhodnutí. Zatímco Shiffrinová ve sjezdu zvítězila, Vlhová dojela až šestnáctá, čímž se její šance na triumf výrazně ztenčili. Kdo mohl slavit už předčasně, je Sofia Goggiaová. Italka si letos podmanila disciplínu zvanou sjezd.

Kometa letošního ročníku vyhrála hodnocení sjezdu už vloni a v roce 2018, letos přidala glóbus číslo tři. Vůbec nevadilo, že dojela až daleko za nejrychlejšími. „Byla to bláznivá sezona, jak na horské dráze. Nejprve jsem byla neporazitelná, po pádech jsem ztratila sebejistotu, ale vrátila jsem se a dnes je velký den,“ pronesla Goggiaová.

Dařilo se i Ledecké

Jak už bylo řečeno, na sedmém místě dojela Ester Ledecká. Trojnásobná olympijská šampionka ve snowboardingu a lyžování si skvělým výkonem zajistila celkové třetí místo. Minulý rok sice byla druhá, teď ale bronz také bere všema deseti.

„Jsem ráda, že jsem se sedmým místem v celkovém hodnocení sjezdu Světového poháru posunula na třetí místo. To byl jeden z cílů závodu, takže jsem ráda, že se mi to povedlo,“ hodnotila po závodě Ledecká v nahrávce pro média.

Ve Francii ještě lyžařky zůstanou, v následujících dnech půjdou do akce v Super-G a slalomu a obřím slalomu.

• Ženy – sjezd: 1. Shiffrinová (USA) 1:27,00, 2. Scheyerová (Rak.) a Hählenová obě -0,10, 4. Gisinová -0,14, 5. Gutová-Behramiová (všechny Švýc.) -0,16, 6. Mowinckelová (Nor.) -0,22, 7. Ledecká (ČR) -0,28, 8. Miradoliová (Fr.) -0,38, 9. Nuferová (Švýc.) -0,43, 10. Curtoniová (It.) -0,59.
    • Konečné pořadí sjezdu (po 9 závodech): 1. Goggiaová (It.) 504, 2. C. Suterová (Švýc.) 407, 3. Ledecká 339, 4. Siebenhoferová 331, 5. Puchnerová (obě Rak.) 296, 6. Mowinckelová 274.
    • Průběžné pořadí SP (po 34 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1345, 2. Vlhová (SR) 1189, 3. Brignoneová (It.) 955, 4. Goggiaová 873, 5. Gisinová 774, 6. Hectorová (Švéd.) 742, …17. Ledecká 425, 56. Dubovská (ČR) 124.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.