1.9 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Čeští tenisté byli blízko senzaci, ale nakonec končí. Bitvu s Brity rozhodla čtyřhra

Stejně jako ve čtvrtečním souboji s Francií, tak i proti Velké Británii chyběl českým tenistům na Davis Cupu jeden set k vítězství. O jediný bod se nakonec postaral Tomáš Macháč, který překvapivě porazil Daniela Evanse. Češi tak nepostoupili ze skupiny a v soutěži skončili.

Do souboje dvojek nastoupil stejně jako v úvodním utkání s Francií jednadvacetiletý Tomáš Macháč. Na kurtu ho čekal ještě těžší soupeř než ve čtvrtek, protože narazil na světovou pětadvacítku Daniela Evanse. Strach z hráče z TOP 30 žebříčku ATP však zahodil prakticky okamžitě.

Od prvních výměn hrál aktivně a důrazně, problémy mu nedělaly ani bekhendové čopy soupeře či náběhy na síť. V prvním setu vzal soupeři hned dvakrát servis, sám ho nepustil ani k jednomu brejkbolu a po 33 minutách slavil vedení 1:0.

Průběh druhé sady se vyvíjel ve prospěch zkušeného Brita, který vedl už 5:2 na gamy a podával na vítězství v setu. Jenže poté dvakrát přišel o své podání a po skvělém obratu slavil Tomáš Macháč zisk druhého setu i celého zápasu.

„Byl to z mé strany skvělý zápas, užil jsem si každou vteřinu na kurtu. Bojoval jsem o každý míč a nedělal zbytečné chyby. Jsem šťastný. Patří to asi k nejcennějším výhrám, nikdy jsem neporazil hráče světové třicítky,“ komentoval po utkání.

S Norriem uhrál Lehečka set

Ještě těžší úloha čekala na Jiřího Lehečku. Nastoupil proti němu dvanáctý hráč světa a nedávný účastník Turnaje mistrů Cameron Norrie. Po dvou zcela odlišných setech byl stav zápasu 1:1 a rozhodující sadu už si favorizovaný tenista nenechal utéct. Poslal tím zápas do klíčové čtyřhry.

Trenér Jaroslav Navrátil vsadil na dvojici Macháč – Veselý, proti kterým nastoupili deblisté Salisbury a Skupski. V obou setech byli úspěšnější tenisté z britských ostrovů a zajistili tak svému týmu postup do další fáze.

Češi v těžké skupině obstáli, ale proti velice silným soupeřům dvakrát těsně prohráli. Svými výkony na sebe upozornil především Tomáš Macháč, který z pozice outsidera uspěl v obou svých dvouhrách a neokusil hořkost porážky.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.