7.4 C
    Úterý 23. dubna 2024

Češi režírovali výhru Detroitu nad Bostonem. Vrána a Zadina pálili, Hronek asistoval

Povedenou noc mají za sebou čeští hokejisté, kteří působí v NHL. Trefilo se jich hned pět, další asistovali nebo slavili výhry. Největší radost ale propukla bezpochyby v Detroitu, kde se na listinu střelců a asistentů dostali hned tři česká jména. Vrána se Zadinou dali gól, Hronek na jeden nahrál a „Rudá křídla“ porazila Boston.

Noc, na kterou budou Češi z Detroitu ještě hodně dlouho vzpomínat. Takhle nějak by se dalo mluvit o vzájemném souboji Detroitu a Bostonu, jedenáctého a šestého týmu Východní konference. K vítězství se nakonec prostříleli hokejisté Red Wings a prsty v tom mělo trio Vrána, Zadina a Hronek.

Jako první se trefil Zadina, který zasadil Bostonu třetí úder. Na gól mu asistoval Vrána. Pak se trefil také on sám a gólovou přihrávku mu vymyslel třetí do party Hronek. Absence elitního střelce a nejlepšího Čecha v letošní sezoně NHL Davida Pastrňáka využili jeho krajané přímo dokonale.

Hlavně na hlavu Jakuba Vrány se po utkání snášela slova chvály. Svého svěřence, který má ve 14 zápasech bilanci 8+4, vynášel do nebes hlavně kouč Jeff Blashill. „Má mimořádnou, opravdu mimořádnou schopnost dávat góly. Celkově se potřebuje zlepšit, aby se z něj stal komplexní hráč. Měli jsme k tomu spoustu debat. Ale dokáže skórovat, i když je těsně bráněn a nemá moc prostoru,“ dodal.

Parádní gól Jakuba Vrány.

Slyšet nebylo jen o Detroitu

Detroitská trojice ale nebyla jedinou, která v noci na dnešek pozvedla českou vlajku v NHL do výšin. Na výhrách svých týmů se podíleli i další čeští hráči. Obránce Radko Gudas rozvlnil síť při přestřelce s Torontem, Tomáš Hertl dal jediný gól San Jose proti Edmontonu. A činil se také Radek Faksa.

I když letošní sezona z jeho pohledu není příliš povedená, v 64 zápasech dal jen 5 gólů a na 11 jich přihrál, proti New Yorku Islanders to byl on, kdo rozhodl, kam poputují body. Faksa v polovině druhé třetiny skóroval na 3:2 a vzhledem k tomu, že už se nic dalšího v zápase nedělo, šlo o trefu rozhodující.

Výsledky vybraných zápasů NHL:

• Detroit vs Boston 5:3 (1:2, 2:0, 2:1). Góly: 20. Larkin, 26. Rasmussen, 32. Zadina (Vrána), 45. Vrána (Hronek), 60. Gagner – 5. Haula (Nosek), 15. Carlo, 58. Bergeron.
    • Dallas vs. NY Islanders 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). Góly: 8. Studenič, 20. Seguin, 31. Faksa – 12. Pageau, 21. Nelson.
    • San Jose vs. Edmonton 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1). Góly: 16. Hertl – 52. Nugent-Hopkins, 61. McDavid.
    • Florida vs. Toronto 7:6 v prodl. (1:1, 3:4, 2:1 – 1:0). Góly: 4. a 32. Reinhart, 43. a 63. Huberdeau, 33. Gudas, 38. Giroux, 49. Barkov – 21. a 22. Marner, 16. W. Nylander, 23. Blackwell, 29. Muzzin, 57. Tavares.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.