7.4 C
    Pátek 29. března 2024

Čelo se zamotává. Sparta po překvapivé výhře Dynama dotáhla Slavii na dva body

Česká nejvyšší fotbalová soutěž slibuje dramatický boj o titul do posledního kola. Dynamo České Budějovice totiž po jedenácti letech porazilo Slavii, Plzeň jen remizovala s Olomoucí, a tak Sparta, která je třetí, ztrácí díky triumfu nad Teplicemi už jen dva body na první místo. Navíc v příštím kole hraje Viktoria v Edenu.

Na Střeleckém ostrově, tedy v jihočeské metropoli zvané České Budějovice, sledovalo více než šest tisíc diváků překvapivý kolaps červenobílého mančaftu z Vršovic. Po první půli, během níž se domácí nedostali ani k jedné střele, přišel sešívaný zmar.

Hrdina posledních týdnů v dresu českobudějovických Quadri Adediran rozepsal pohádku pro Dynamo v 68. minutě. Poté, co se slávisté nedokázali prosadit z několika slibných šancí, zakončil Nigérijec svůj útok přesnou ránou na zadní tyč Kolářovy branky a domácí šli do vedení 1:0.

Olayinka a spol. se sice do zakončení tlačili i po inkasovaném gólu, avšak veškerou ofenzivní snahu dokázalo Dynamo vymazat. Slavia na jihu Čech padla a na čele má náskok už jen dvou bodů před Spartou a jen jediného bodu před Plzní. S tou se navíc v dalším kole v Edenu utká.

Letenští se tak radují o to více. V sobotu totiž dokázali přejet Teplice poměrem 4:1, dvě branky dával Kuchta, po jedné přidali Čvančara se Sorensenem, a stahují bodový rozdíl. Plzeň totiž také škobrtla, o nadějné vedení 1:0 a možnost jít na první příčku přišla kvůli Mojmíru Chytilovi, jenž vystřelil Olomouci v 68. minutě v Doosan Areně bod.

Matoušek se probouzí

V Liberci se představili Bohemians. Klub s klokanem ve znaku v týdnu postoupil do semifinále poháru, podobně jako Dynamo z Českých Budějovic, a na sever Čech tak mířil v dobrém rozpoložení. To se brzy na hřišti potvrdilo, v 17. minutě poslal zelenobílé do vedení čtvrtým gólem v sezoně Drchal.

Pak začal úřadovat čtyřiadvacetiletý mladík, jenž poslední tři sezony pod Ještědem působil. Před poločasem zvýšil na 2:0, ve druhé pětačtyřicetiminutovce pak vymyslel neskutečné sólo. Za vlastním vápnem si vzal míč, dvěma dotyky jej poslal dopředu a utekl všem obráncům Slovanu. Následně obešel Vliegena a do prázdné branky zavěsil. Ani jeden gól Matoušek neslavil.

Liberec sice po pauze snížil, avšak prohru neodvrátil. Bohemians jsou pátí, v tabulce se před ně dostalo Slovácko, které doma porazilo Mladou Boleslav 2:1.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.