9.7 C
    Středa 24. dubna 2024

Břevno a tyč během pár sekund. Schick a Hložek spálili šance, Bayer to však nemrzelo

Tragický vstup do nové sezony se na druhém zápase Ligy mistrů naštěstí nepodepsal. Bayer Leverkusen vyhrál podruhé v novém ročníku, navíc proti soupeři, kterého neporazí jen tak někdo. Schick s Hložkem sice velkými šancemi pohrdli, německý klub to ale mrzet nemuselo. Atlético porazil jednoznačně 2:0.

Do úterního utkání milionářské Ligy mistrů vstupoval Bayer Leverkusen s ne zrovna dobrou formou. Od začátku nové sezony Bundesligy vyhrál jen jeden jediný zápas, když na konci srpna porazil Mohuč, jinak pouze jednou remizoval a zbytek bitev prohrál. Podobně jako úvodní střet Ligy mistrů s Bruggami.

Další zaváhání už ale dopustit nechtěl a doufal, že právě proti zvučnému soupeři, který Atlético Madrid dokonale ztělesňuje, se mu podaří nepříznivou bilanci alespoň trochu vylepšit. A přesně to se podařilo, Bayer vyhrál na domácím hřišti 2:0 a do tabulky skupiny B, kterou překvapivě vedou se dvěma výhrami Bruggy, přidal první body.

Jak zápas, do kterého v základní sestavě naskočili také Patrik Schick a Adam Hložek probíhal? Gól nebyl k vidění téměř celý zápas. Leverkusen spaloval šance, ke dvěma velkým v rozmezí několika vteřin se přimotalo také české duo. První jmenovaný ve 49. minutě napálil břevno, druhý z dorážky trefil tyč.

Klíčový byl přístup a energie

Leverkusen se dlouho snažil, ale nevycházelo to. To všechno až do momentu, kdy se do role hrdiny pasoval střídající Frimpong, který v 69. minutě nahradil Hložka. Nejprve v 84. minutě připravil gól pro Andricha, o tři minuty později asistoval Diabymu. A Bayer tak mohl pomalu slavit první body z milionářské soutěže v historii.

„Rozhodl náš přístup a energie, kterou jsme ukázali,“ radoval se kouč Gerard Seaone. Na tiskové konferenci se vyjádřil také na téma spálených šancí Schicka a Hložka. „Jsem rád, že nás ani takto nešťastně neproměněné šance nepoložily,“ těšilo ho.

Leverkusen konečně zabral a formu může potvrdit už o víkendu. Ještě před reprezentační pauzou se čeští fotbalisté ze západu Německa potkají s Werderem Brémy, který budou chtít za každou cenu obrat o body. Jeho fotbalisté zatím mají na kontě po dvou výhrách, remízách i prohrách.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.